Kwidzyn. Robert Cynk wygrywa turniej „Spadających liści” w minigolfa. Zakończenie sezonu 2020 w minigolfa

Najlepsi zawodnicy kwidzyńskiego turnieju, ad lewej: Andrzej Barłomiejczyk, Robert Cynk, Marek Sroka (z tyłu) oraz Andrzej Dąbrowski Fot. KCSiR
Robert Cynk zwyciężył w indywidualnym turnieju „Spadających liści” rozgrywanym w Kwidzynie. Triumfator w końcowej klasyfikacji wyprzedził m.in. Marka Srokę oraz Andrzeja Dąbrowskiego, którzy zajęli pozostałe dwa miejsca na podium.

Indywidualny turniej „Spadających liści” od lat kończy sezon minigolfa w Kwidzynie. Nie inaczej było także tym razem. Mimo pandemii do rywalizacji stanęło 13 zawodników, a dwóch z nich (Michał Moszoro i Robert Politowski) specjalnie na ten turniej przyjechało z Warszawy. W rywalizacji zabrakło natomiast Łukasza Bielińskiego oraz Dawida Rębisza, aktualnie dwóch najlepszych minigolfistów z Kwidzyna, więc zwycięstwo w tym turnieju pozostawało sprawą otwartą.

Pierwsze przejście 18 dołków na kwidzyńskim polu wyznaczyło jednak faworytów tego turnieju. Najlepszy wynik uzyskał Michał Moszoro, który ukończył przejście z wynikiem 41 pkt. O jeden punkt więcej na swoim koncie zgromadzili natomiast kwidzynianie: Rafał Cybulski oraz Marek Sroka. Zapowiadało się zatem, że turniej rozstrzygnie się właśnie między tą trójką. Niestety ani Rafał Cybulski, ani Michał Moszoro nie wykorzystali swojej szansy i zdobywając 52 pkt praktycznie przekreślili się z rywalizacji o zwycięstwo w tym turnieju. Świetnie poradzili sobie natomiast: Andrzej Bartłomiejczyk i Sławomir Koralewski, którzy zdobyli po 42 pkt. Wszystkich pobili natomiast: Robert Cynk i Andrzej Dąbrowski, którzy pokonali 18 dołków przy użyciu zaledwie 37 uderzeń! Jak się okazało rezultat ten zapewnił im miejsca na podium turnieju. Zwyciężył Robert Cynk z Kwidzyna, który wyprzedził Marka Srokę i Andrzeja Bartłomiejczyka. W klasyfikacji 60+ najlepszym zawodnikiem okazał się Andrzej Dąbrowski, przed Andrzejem Bartłomiejczykiem i Michałem Moszoro.