Kwidzyn. Polska dwukrotnie lepsza od Turcji w kwalifikacjach do EHF Euro 2022. Trafienia Macieja Majdzińskiego i Arkadiusza Ossowskiego

Arkadiusz Ossowski to jedyny gracz MMTS Kwidzyn, który znalazł się w dwudziestce kadrowiczów przygotowujących się do Mistrzostw Świata w Egipcie Fot. Mirosław Wiśniewski
Reprezentacja Polski dwukrotnie pokonała Turcję w meczach kwalifikacyjnych do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Najpierw podopieczni trenera Patryka Rombla wygrali na wyjeździe 29:24, po czym triumfowali także na własnym terenie wygrywając 35:24. W obu meczach wystąpili także dwaj kwidzynianie: Maciej Majdziński oraz Arkadiusz Ossowski. Był to również ostatni sprawdzian przed styczniowymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się w Egipcie.

Pierwsze spotkanie kwalifikacji do EHF Euro 2022 kadrowicze Patryka Rombla rozegrali w Turcji. Wśród powołanych na to spotkanie znalazł się natomiast Maciej Majdziński, pochodzący z Kwidzyna, rozgrywający niemieckiego Bergischer HC. Polska wygrała wówczas 24:29 (12:15), a Majdziński wpisał się na listę strzelców. Wychowanek MTS Kwidzyn zdobył swoją bramkę w 56 minucie meczu, oddając skuteczny rzut z 9 metrów, ze środka rozegrania i ustalając wynik na 21:27. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Maciej otrzymał również karę 2 minut (przy stanie 11:15).

Zwycięstwem Polski zakończyło się również rewanżowe spotkanie tej pary rozegrane w Płocku. Gospodarze wygrali 35:24 (16:12), a trener P. Rombel wystawił do gry dwóch kwidzyniaków. Maciej Majdziński tym razem trzykrotnie atakował bramkę Turcji, jednak trafił tylko raz. Niestety pojedyncze rzuty z drugiej linii, oddawane zarówno z prawego, jak i ze środka rozegrania, nie przynosiły skutku. Bramkarza rywali Maciej pokonał dopiero w ostatniej sekundzie meczu, rzutem z 9 metra (ze środka), ustalając wynik końcowy spotkania na 35:24. Warto również dodać, że w statystykach odnotowano także jeden blok wychowanka MTS Kwidzyn.

Arkadiusz Ossowski choć w meczu tym również zdobył tylko 1 bramkę, to kończył mecz ze 100 procentową skutecznością. „Osa” pewnie wykorzystał swoją sytuację w 55 minucie, podwyższając prowadzenie gospodarzy na 31:21. Warto w tym miejscu podkreślić, że rozgrywający MMTS zachował się w tej akcji niczym rasowy obrotowy pewnie trafiając z 6 metra (ze środka). Co ciekawe kwidzynianin, na swoim koncie odnotował także asystę przy trafieniu Szymona Sićki.

Przypomnijmy, że dwumecz z Turcją był również ostatnim przetarciem przed zbliżającymi się styczniowymi Mistrzostwami Świata, które w tym roku rozegrane zostaną w Egipcie. Polska, która zagra w tym turnieju z „dziką kartą”, w pierwszej fazie turnieju zmierzy się kolejno z Tunezją, Hiszpanią oraz Brazylią. Pierwsze spotkanie biało-czerwoni rozegrają już we środę, 13 stycznia 2021.

Turcja - Polska 24:29 (12:15)

Turcja: Goktepe, Ozmusul – Pektas 1, Ersin 2, Arifoglu, Pehlivan 9, Erceylan, Demirezen, Bicer 4, Nalbantoglu 1, Ozturk 1, Simsar 1, Guldal, Ates, Celebi 1, Sarak 4.
Polska: Wyszomirski, Kornecki - Olejniczak 2, Krajewski, Walczak, Sićko 4, Majdziński 1, Czuwara, Pilitowski 3, Moryto 6, Gębala M. 3, Przybylski, Dawydzik 1, Gębala T. 6, Chrapkowski.

Polska - Turcja 35:24 (16:12)

Polska: Wyszomirski, Morawski 1 - Olejniczak 1, Krajewski 5, Sićko 6, Majdziński 1, Ossowski 1, Czuwara, Pilitowski, Moryto 7, Daszek 2, Gębala M. 2, Przybylski 1, Dawydzik 2, Gębala T. 6, Chrapkowski.
Turcja: Ozmusul, Gunay 1, Oksuzcuk – Pektas 2, Hacioglu 1, Ersin , Arifoglu, Pehlivan 5, Erceylan 4, Demirezen 1, Bicer 4 , Nalbantoglu, H. Ozturk 2, C. Ozturk, Celebi 1, Sarak 3.