Kwidzyn. Pierwszoligowy MTS Kwidzyn przegrywa starcie z AZS AWF Warszawa [ZDJĘCIA]

Kwidzynianki przegrały swoje ligowe starcie z AZS AWF Warszawa zaledwie 2. bramkami. Fot. Mirosław Wiśniewski
Zawodniczki MTS Kwidzyn przegrały pierwszoligowe starcie z AZS AWF Warszawa. Kwidzynianki uległy rywalkom 27:29, odrabiając straty przez większość spotkania. Warszawianki do zwycięstwa poprowadziła Oliwia Kowalkowska, która zdobyła aż 7 bramek dla swojego zespołu.

Początek meczu nie był zbyt udany dla kwidzynianek, które nie potrafiły przebić się przez twardą obronę AZS AWF. Co prawda gole padały, ale były one rzucane jedynie przez Julię Kupc, która trafiała z rzutów karnych. Pierwszą bramkę z gry gospodynie zdobyły dopiero w 10. minucie za sprawą Julii Kubiak. Mimo to mecz był niezwykle zacięty, a gra od początku meczu toczyła sie bramka za bramkę. Sytuacja ta utrzymała się do 29. minuty i wyniku 12:12. Końcówkę lepiej rozegrały natomiast zawodniczki gości, które po trafieniach Małgorzaty Granickiej, Julii Bilik oraz Magdaleny Chrapusty zeszły do szatni prowadząc 12:15.

Po przerwie kwidzynianki szybko odrobiły straty. Cztery bramki rzucone przez MTS przy zaledwie jednym trafieniu gości (Małgorzata Granicka), pozwoliły na doprowadzenie do remisu już w 37. minucie spotkania - 16:16. Wyrównany okres gry utrzymał się jednak tylko przez dwie minuty - 18:18. Następnie podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego oddały inicjatywę rywalkom. Wszystko rozpoczęło się od pięciu kolejnych rzutów karych wykorzystanych przez Patrycję Kozak - 18:23. Serię bramek zdobytych przez AZS AWF w 45. minucie przerwało dopiero trafienie Mileny Boryń. Rywalki odpowiedziały jednak golami Julity Jabłońskiej i Oliwii Kowalkowskiej powiększając prowadzenie Warszawy do 6 trafień - 19:25.

Końcowe 12 minut meczu to pogoń kwidzynianek za wynikiem. W 50. minucie, po trafieniach Julii Kupc i Katarzyny Trzaski gospodynie traciły 4 bramki - 22:26. Jak się okazało różnica ta utrzymała się niemal do końca spotkania. W 58. minucie MTS przegrywał bowiem z rywalkami 25:29. W końcówce gole Katarzyny Trzaski (karny) oraz Zofii Jeżowskiej pozwoliły jednak gospodyniom na zakończenie meczu z dwubramkową stratą do AZS AWF. Zwycięstwo i komplet punktów powędrowały zatem do piłkarek z Warszawy.

MTS Kwidzyn - AZS AWF Warszawa 27:29 (12:15)

MTS: Kobyłko, Wasilewska - Guziewicz 5, Gimińska, Myścich 2, Czapiewska 5, Kossakowska, Milewska, Zimoch 1, Kupc 6, Kamieniecka 1, Boryń 2, Trzaska 2, Jeżowska 2, Kubiak 1, Borowska.
AZS AWF: Hase, Kuźmicka - Lewandowska, Chrapusta 2, Granicka 4, Marzewska, Gierszewska 1, Jabłońska 1, Nawara 2, Kaina 1, Kozak 6, Macikowska 1, Kowalkowska 7, Ściernicka, Bilik 4.