Kwidzyn. MTS Basket II odnosi trzecie ligowe zwycięstwo. Kwidzynianie pozostają niepokonani na trzecioligowych parkietach

Drugi zespół MTS Basket Kwidzyn po trzech spotkaniach ligowych nadal pozostaje niepokonany Fot. MTS Basket Kwidzyn
Drugi zespół MTS Basket Kwidzyn odniósł kolejne zwycięstwo w III lidze koszykówki mężczyzn. Tym razem kwidzynianie na własnym parkiecie ograli TSK ROŚ Pisz 92:82 i z kompletem trzech wygranych prowadzą w tabeli grupy B. Starcie z Piszem było jednak bardzo zacięte, a sprawa zwycięstwa rozstrzygnęła się dopiero w ostatniej kwarcie tego spotkania.

Już pierwsza kwarta pokazała, że będzie to dość wyrównane spotkanie. Po 10 minutach gry kwidzynianie prowadzili bowiem zaledwie jednym punktem – 22:21. Minimalne prowadzenie zapewnił gospodarzom Kacper Więckowski, który zdecydował się na indywidualne wejście pod kosz. Na przeprowadzenie skutecznego rewanżu ze strony gości zwyczajnie zabrakło czasu. W drugiej kwarcie kwidzynianie powiększyli istniejącą przewagę nad rywalami, jednak w końcówce, po dobrej pracy na obu tablicach i nieskuteczności miejscowych gościom udało się odrobić 4 punkty i druga kwarta zakończyła się remisem. Po 20 minutach gry MTS Basket Kwidzyn prowadził zatem we własnej hali zaledwie jednym punktem – 42:41.

Trzecioligowe zwycięstwo koszykarzy MTS Basket Kwidzyn II nad rywalami z Pisza

Wyrównana walka trwała także w trzeciej kwarcie. Na 2 minuty przed jej końcem trener gości po prosił o czas. Kwidzynianie prowadzili wówczas 56:55. Stan ten utrzymywał się niemal do końca tej części meczu, jednak w ostatniej akcji gości efektowną „trójką” popisał się Mateusz Bessman doprowadzając do wyrównania. W efekcie po 30 minutach gry na tablicy świetlnej widniał remis 60:60. Ostatnią część meczu lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Mirosława Dudka, który zdobyli 7 kolejnych punktów. Szkoleniowiec gości poprosił wówczas o czas dla swojego zespołu. I choć jako po wznowieniu pierwsi trafili kwidzynianie to zawodnicy ROŚ Pisz w końcu przełamali swoją niemoc. W kolejnych minutach podopieczni trenera Mirosława Dudka powiększyli swoją przewagę do 10 punktów i taką różnicą zakończyło się to spotkanie.

Warto podkreślić, że jest to trzecia wygrana MTS Basket II Kwidzyn w grupie B. Kwidzynianie z kompletem zwycięstw znajdują się także na czele ligowej tabeli. Warto przy tym dodać, że tyle samo punktów co drugi zespół Basketu zdobyli również zawodnicy AZS UWM Olsztyn II, jednak kwidzyński zespół wyprzedza rywali lepszym bilansem zdobytych punktów.
Występujący w grupie A pierwszy zespół MTS Basket Kwidzyn rozegrał natomiast dopiero dwa mecze odnosząc jedno zwycięstwo (62:95 z Trójeczką Olsztyn) i jedną porażkę (55:62 z AZS Olsztyn I). W ligowej tabeli plasuje się obecnie na II miejscu ustępując jedynie niepokonanej ekipie AZS UWM Olsztyn I.

MTS Basket Kwidzyn II - TSK ROŚ Pisz 92:82

Basket II: Posim 15 (4), Dąbrowski, Godzik, Puncewicz Damian 6, Jaworowicz 2, Więckowski 22, Wiśniewski, Gerke, Małyszkiewicz 24 (6), Banach, Oleksy, Puncewicz Dariusz 23 (3).
ROŚ: Bessman 23 (2), Tomasiewicz 2, Stanisławajtys 2, Lackowski 7, Klimowicz 12 (2), Świerczewski 7, Zapert 10 (2), Zaikowski 12 (1), Gentek 5 (1), Święconek 2, Paulin.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0