Kwidzyn. MMTS przegrywa z Torus Wybrzeżem Gdańsk i spada na przedostatnie miejsce w PGNiG Superligi

Kolejne Derby Pomorza czyli starcie MMTS i Torus Wybrzeża zakończyły się porażką kwidzyńskiego zespołu Fot. Mirosław Wiśniewski
Trwa seria porażek MMTS Kwidzyn. Po przegranych starciach z Zabrzem i Tarnowem tym razem czerwono-czarni ulegli graczom Torus Wybrzeża Gdańsk – 22:28. Kluczowa okazała się tutaj pierwsza połowa meczu, w której gospodarze mieli 12-minutowy przestój w grze. Niestety do końca meczu podopiecznym trenera Bartłomieja Jaszki nie udało się już odrobić strat.

Jako pierwsi gola zdobyli kwidzynianie, a akcję gospodarzy skutecznie wykończył Ryszard Landzwojczak. Wybrzeże odpowiedziało natomiast trafieniem Kamila Adamczyka, który dwie minuty później trafił także po raz kolejny – 1:2. Szczypiorniści MMTS szybko doprowadzili jednak do remisu po skutecznym rzucie karnym wykonanym przez Nikodema Kutyłę.

Niestety wyrównana gra utrzymywała się tylko do 12 minuty i stanu 5:5. Następnie kwidzynianie zaczęli natomiast odbijać się od rywali jak od muru. Dobra gra w defensywie gdańszczan sprawiła bowiem, że MMTS przez kolejne 12 minut nie potrafił zaskoczyć bramkarza gości. Błędy gospodarzy skutecznie wykorzystywali natomiast gracze Wybrzeża, którzy zdobyli 6 bramek z rzędu i po 24 minutach gry objęli prowadzenie 5:11. I choć chwilę później niemoc gospodarzy przerwał w końcu Rafał Biegaj, to sześciobramkowa strata kwidzynian utrzymała się już do końca pierwszej połowy – 8:14.

Po przerwie gdańszczanie kontrolowali wynik tego spotkania. MMTS próbował co prawda odrabiać straty, ale niewiele z tego wychodziło. Znakomicie grał przede wszystkim Kamil Adamczyk, którego czerwono-czarni nie potrafili zatrzymać w ataku. W 56 minucie meczu, po serii czterech trafień z rzędu, goście powiększyli swoją przewagę do 10 bramek – 17:27. MMTS odpowiedział jednak tym samym i na minutę przed końcem meczu zespoły ponownie dzieliła różnica 6 trafień – 21:27. W końcówce gole zdobyli jeszcze Kamil Adamczyk i Michał Potoczny, ale komplet punktów z kwidzyńskiej hali wywieźli gracze Wybrzeża.

MMTS Kwidzyn - Torus Wybrzeże Gdańsk 22:28 (8:14)

MMTS: Szczecina 1, Matlęga - Orzechowski, Kryński 2, Peret 2, Zieniewicz 2, Kutyła 1, Biegaj 3, Guziewicz, Ossowski 1, Potoczny 2, Nastaj, Landzwojczak 2, Przytuła 6.
Torus Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski, Wodziński - Stojek 1, Powarzyński 1, Pieczonka 3, Gądek 1, Jachlewski 3, Sulej, Kosmala 2, Papaj 4, Adamczyk 11, Janikowski 2, Woźniak.

Wyniki 9 Serii PGNiG Superligi:

MMTS Kwidzyn - Torus Wybrzeże Gdańsk 22:28 (8:14), Gwardia Opole - Grupa Azoty Tarnów 31:30 (12:15), Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 20:26 (11:12), Energa MKS Kalisz - Sandra SPA Pogoń Szczecin 20:18 (9:9), Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Łomża Vive Kiele 24:38 (12:20), Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock 24:35 (12:16), Azoty Puławy - Stal Mielec (mecz przełożony na inny termin).