Kwidzyn. MMTS pokonał wicelidera PGNiG Superligi. Znakomita postawa Jakuba Matlęgi w serii rzutów karnych

Po ambitnej walce szczypiorniści MMTS Kwidzyn pokonali faworyzowaną Gwardię Opole. Podopieczni trenera Rafała Kuptela przegrali w Kwidzynie co prawda dopiero po rzutach karnych (4:3), ale euforia po ograniu rywali była niemniejsza niż po zdobyciu medalu. MMTS przerwał bowiem fatalną passę porażek, urywając punkty wiceliderom PGNiG Superligi.

Mecz zaczął się od niewykorzystanego rzutu karnego przez Damiana Przytułę. Goście z 7 metrów się natomiast nie pomylili, a bramkarza MMTS pokonał Patryk Mauer. Na pierwsze trafienie kwidzynianie musieli poczekać jednak do 3 minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Ryszard Landzwojczak. Jak się okazało był to początek kolejnego kryzysu w ofensywie czerwono-czarnych.

Przez kolejne 12 minut gospodarze zdobyli bowiem tylko jedną bramkę (Bartosz Nastaj) przy pięciu trafieniach gości. Po 15 minutach gry Gwardia wygrywała zatem w Kwidzynie 2:6. Gracze MMTS w końcu poprawili jednak swoją grę, co zaowocowało czterema bramkami zdobytymi z rzędu. Po trafieniach Arkadiusza Ossowskiego i Nikodema Kutyły gospodarze doprowadzili do remisu 6:6 i wydawało się, że w końcu znaleźli swój rytm gry. Niestety końcowe 5 minut pierwszej połowy należało do podopiecznych trenera Rafała Kuptela i czerwono-czarni schodzili do szatni z czterobramkową stratą.

Po przerwie lepiej grę rozpoczęli goście. Po dwóch trafieniach Macieja Zarzyckiego gwardziści powiększyli rozmiary swojej przewagi do 5 bramek – 8:13. MMTS ambitnie starał się jednak odrobić straty i co najważniejsze, zaczęło przynosić to skutek. Motywowani przez trenera Bartłomieja Jaszkę zdobyli 7 bramek przy dwóch trafieniach opolan i w 44 minucie gry doprowadzili do wyrównania – 15:15. Gospodarze na tym jednak nie poprzestali i 2 minuty później, po bramkach Roberta Orzechowskiego i Nikodema Kutyły (karny) po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie – 17:16.

Gwardia nie składała jednak broni. Dzięki bramkom Patryka Mauera, Pawła Kowalskiego i Macieja Zarzyckiego goście ponownie odskoczyli kwidzynianom na dwubramkową przewagę – 18:20. Zapowiadało się więc, że w końcowych minutach wicelider PGNiG Superligi przechyli szalę zwycięstwa w tym spotkaniu na swoją stronę. Zmotywowani gospodarze, dzięki trafieniom Arkadiusza Ossowskiego i Nikodema Kutyły (karne) zdołali jednak odrobić straty i minutę przed końcem ponownie wyszli na jednobramkowe prowadzenie – 21:20. Triumf w tym spotkaniu był niemal na wyciągnięcie ręki. Wystarczyło skutecznie odeprzeć atak gości. Niestety sędziowie dopatrzyli się przewinienia Ryszarda Landzwojczaka, który musiał opuścić plac gry. Rzut karny na bramkę zamienił natomiast Patryk Mauer i na tablicy świetlnej ponownie widniał remis w tym spotkaniu – 21:21.

Trener Bartłomiej Jaszka poprosił wówczas o czas. Niestety przygotowany plan się nie powiódł, a Michał Peret nie zdołał pokonać bramkarza Opola. Mecz zakończył się zatem remisem, co zapewniało po jednym punkcie każdej z drużyn. Zwycięzcę miały wyłonić natomiast rzuty karne. Jak się okazało lepiej wykonywali je kwidzynianie, którzy nie mylili się z 7 metrów. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił natomiast Jakub Matlęga, który obronił rzuty najskuteczniejszych graczy Opola: Macieja Zarzyckiego i Patryka Mauera. MMTS po raz pierwszy od dawna mógł zatem cieszyć się ze zdobytych punktów.

MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole 21:21 (7:11), k. 4:3

MMTS: Matlęga, Szczecina, Dudek - Orzechowski 1, Kryński, Peret 3, Zieniewicz 2, Kutyła 5, Biegaj 2, Ossowski 4, Potoczny, Nastaj 1, Szyszko, Landzwojczak 2, Przytuła 1.
Gwardia: Malcher, Balcerek - Lemaniak, Sosna, Zarzycki 6, Klimków 1, Jankowski 1, Mauer 6, Milewski 1, Morawski 1, Działakiewicz 3, Kucharzyk, Kowalski 2.