Kwidzyn. MMTS Kwidzyn triumfuje w Lubinie. Trzecie zwycięstwo czerwono-czarnych w tym sezonie

Efektowne zwycięstwo MMTS w Lubinie pozwoliło kwidzynianom na odbicie się od dna ligowej tabeli Fot. materiały prasowe Zagłębia Lubin
Szczypiorniści MMTS odbili się od dna ligowej tabeli i pewnie pokonali Zagłębie Lubin. Podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki wygrali w Lubinie 17:27, prowadząc niemal przez całe spotkanie. Warto podkreślić, że jest to dopiero 3 zwycięstwo kwidzynian w tym sezonie i pierwsze odniesione w meczu wyjazdowym.

Mecz rozpoczął się od niewykorzystanego rzutu karnego przez Nikodema Kutyłę i 2 minutowej kary dla Ryszarda Landzwojczaka. Pierwszy gol w tym spotkaniu padł natomiast dopiero w 4 minucie za sprawą Michała Potocznego. Gospodarze szybko odpowiedzieli jednak golem Mikołaja Kupca i wydawało się, że spotkanie będzie dość wyrównane. W kolejnych minutach lepiej na parkiecie radzili sobie jednak kwidzynianie, którzy zdobyli 6 bramek przy dwóch trafieniach Zagłębia i po 16 minutach gry prowadzili 3:7.

Przewaga MMTS powiększyła się jeszcze bardziej w 22 minucie meczu, kiedy to seria bramek Damiana Przytuły, Jędrzeja Zieniewicza i Rafała Biegaja zapewniła kwidzynianom prowadzenie 5:11. Gospodarze odpowiedzieli wówczas bramką z rzutu karnego rzuconą przez Kamila Drobieckiego. Na kolejne trafienie czekaliśmy jednak aż 4 minuty, a gol Kamila Netza pozwolił lubinianom na zmniejszenie istniejącej różnicy do 4 bramek - 7:11. Mimo trafień Arkadiusza Ossowskiego i Kamila Drobieckiego czterobramkowa przewaga utrzymała się już do końca pierwszej połowy tego spotkania.

MMTS Kwidzyn wygrywa w Lubinie. Kwidzynianie odbili się od dna ligowej tabeli

Po zmianie stron lepiej grę rozpoczęli kwidzynianie, którzy zdobywając 5 bramek przy zaledwie jednym trafieniu gospodarzy odskoczyli miejscowym na 8 trafień - 9:17. I choć podopieczni trenera Jarosława Hipnera starali się odrabiać straty to kwidzynianie skutecznie kontrolowali to co działo się na parkiecie. Co więcej kolejne trafienia Arkadiusza Ossowskiego i Michała Pereta w 51 minucie gry powiększyły prowadzenie MMTS do 9 trafień - 15:24. Choć gospodarze starali się walczyć to kwidzynianie nie wypuścili już zwycięstwa ze swych rąk, a bramki Nikodema Kutyły zdobyte w ostatnich minutach gry przypieczętowały pierwsze wyjazdowe zwycięstwo MMTS w tym sezonie.

Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 19:27 (8:12)

Zagłębie: Bartosik, Wiącek, Schodowski - Stankiewicz 2, Netz 2, Pawlaczyk, Gębala 2, Duszyński, Pietruszko 1, Marciniak, Hajnos, Bogacz 1, Kupiec 3, Adamski 1, Drobiecki 3, Chychykalo 4.
MMTS: Matlęga, Szczecina, Dudek, Matlęga - Orzechowski, Kryński, Peret 2, Zieniewicz 1, Kutyła 2, Biegaj 4, Ossowski 5, Potoczny 3, Nastaj 2, Szyszko 1, Landzwojczak 2, Jankowski, Przytuła 5.

Wyniki 11 Serii PGNiG Superligi:

Torus Wybrzeże Gdańsk – Gwardia Opole 21:36 (11:18), Zagłębie Lubin – MMTS Kwidzyn 19:27 (8:12), Energa MKS Kalisz – Grupa Azoty Tarnów 28:27 (12:12), Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Górnik Zabrze 20:30 (8:14), Chrobry Głogów – Sandra SPA Pogoń Szczecin (mecz odbędzie się 16 grudnia), Azoty Puławy – Łomża Vive Kielce (mecz przełożony na inny termin), Stal Mielec – Orlen Wisła Płock (mecz przełożony na inny termin).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0