Kwidzyn. Medalowy start Judo Zielińscy Kwidzyn na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w judo

Kwidzyńscy judocy, od lewej: Hubert Olszowiec, Patryk Polech i Klaudia Kaczor z trenerem Tomaszem Wiśniewskim Fot. materiały nadesłane
Dwa srebrne medale i jeden brąz to dorobek zawodników Judo Zielińscy Kwidzyn startujących w Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w judo. Najwięcej powodów do radości miała Klaudia Kaczor, która zdobyła srebro w rywalizacji młodziczek i brąz w kategorii juniorek młodszych. Srebrny medal w młodzikach wywalczył natomiast Hubert Olszowiec.

Tegoroczne Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w judo „Copernicus Judo Cup” odbyły się w Toruniu. Podopieczni sensei Tomasza Wiśniewskiego (3 DAN) z klubu Judo Zielińscy Kwidzyn wystartowali w nich w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii młodzików (14-15 lat) srebrne medale wywalczyli: Klaudia Kaczor, która zajęła II miejsce w kategorii 48 kg oraz Hubert Olszowiec, drugi w kategorii 90 kg. Bez medalu z Torunia wracał natomiast Patryk Polech, który po jednej wygranej walce zmierzył się z faworytem kategorii 73 kg. Kwidzynianin niestety przegrał i swój występ zakończył na VI miejscu.

Zarówno Klaudia jak i Hubert wystartowali również w kategorii juniorów młodszych (16-17 lat). W efekcie rywalizować musieli z z przeciwnikami nie tylko starszymi wiekiem (o 1-2 lata), ale przede wszystkim mającymi za sobą dłuższy staż na macie. Trener Tomasz Wiśniewski podkreśla jednak, że takie starty pozwalają na zdobywanie cennego doświadczenia, które przyda się gdy oboje osiągną wiek juniora młodszego. Warto dodać, że w starszej kategorii świetnie poradziła sobie Klaudia Kaczor. Będąc jeszcze młodzieżowcem zawodniczka Judo Zielińscy Kwidzyn okazała się wymagającą przeciwniczką dla starszych rywalek, zajmując ostatecznie III miejsce i kończąc rywalizację z brązowym medalem.