Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kwidzyn. Maja Ostrowska i Zuzanna Seklecka wygrały Szkolny Festiwal Nauki E(x)plory zorganizowany w I LO

Mirosław Wiśniewski
Mirosław Wiśniewski
Tegoroczna edycja Szkolnego Festiwalu Nauki E(x)plory zorganizowana przez I LO w Kwidzynie odbyła się w trybie zdalnym
Tegoroczna edycja Szkolnego Festiwalu Nauki E(x)plory zorganizowana przez I LO w Kwidzynie odbyła się w trybie zdalnym Fot. I LO Kwidzyn
Projekt „Noise Indicator – sygnalizator hałasu” zdobył I miejsce i Nagrodę Starosty Kwidzyńskiego w tegorocznym Szkolnym Festiwalu Nauki E(x)plory zorganizowanym przez I LO w Kwidzynie. Jej autorki: Maja Ostrowska i Zuzanna Seklecka (I LO w Kwidzynie) otrzymały również Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Cafe Sati.

Szkolny Festiwal Nauki E(x)plory dla szkół powiatu kwidzyńskiego, odbywający się pod patronatem Starosty Kwidzyńskiego, w tym roku odbywał się w trybie zdalnym. Uczestnicy oraz zaproszeni goście wzięli w nim udział za pośrednictwem oprogramowania Microsoft Teams.

Sygnalizator hałasu otrzymał I nagrodę na Szkolnym Festiwalu Nauki E(x)plory

Festiwal zorganizowany został we współpracy z Fundacja Zaawansowanych Technologii z Warszawy. Jako pierwszy z trzech etapów Konkursu Naukowego E(x)plory ma na celu umożliwienie szkolnym pasjonatom nauki rozwijanie swoich zainteresowań, konfrontację własnych pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych. Twórcy trzech najlepszych projektów awansują także do kolejnego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory.

Ostatecznie I miejsce w szkolnym konkursie i Nagrodę Starosty Kwidzyńskiego otrzymał projekt „Noise Indicator - sygnalizator hałasu” przygotowany przez Maję Ostrowską i Zuzannę Seklecką (opiekun naukowy: Joanna Poźniak). Projekt ten otrzymał również Nagrodę Specjalną ufundowaną przez firmę Cafe Sati. Drugie miejsce i nagroda Starosty Kwidzyńskiego trafiła do Aleksandry Jankiewicz za projekt „Infusion Flow Meter (IFM)” (opiekun naukowy: Piotr Jankiewicz). Trzecie miejsce i nagrodę Starosty Kwidzyńskiego otrzymała natomiast Natalia Poźniak za projekt „Scooter Warning and Safety System” (opiekun naukowy: Joanna Poźniak).

Nagrodę Specjalną ufundowaną przez KBR Poland otrzymał projekt „Bezpieczne przejście dla pieszych” przygotowany przez Oskara Krupę, Beniamina Bońka, Wojtka Zająca i Patryka Stachyrę (opiekun naukowy: Joanna Poźniak). Nagroda specjalna ufundowana przez Cafe Sati trafiła natomiast do autorek zwycięskiego projektu, a także Antoniego Kuczyńskiego i Igora Chojnackiego, autorów projektu „SSRR - Satellite System of Research and Repair” (opiekun naukowy: Joanna Poźniak).

Warto dodać, że podczas szkolnego festiwalu uczniowie oraz zaproszeni goście mogli wziąć udział w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych uczelni wyższych: prof. Grzegorz Letnka z Politechniki Gdańskiej („Spacer metrologa po bajkowych ogrodach”) i prof. dr hab. inż. Grzegorza Karwasza z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu („In principio”). W ramach festiwalu odbyły się również wykłady: „Jak rozpocząć zabawę z elektroniką? Podstawy Arduino i Tinkercard" (Grzegorz Orlicki ze Studenckiego Koła Naukowego CHIP Politechniki Gdańskie) oraz „Historia Naturalna. Citizen science i pomniki przyrody” (Adam Juźwiak ze Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa).

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto