Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kwidzyn: Kwidzyńskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na XIV Targi Staroci. Zagra zespół z Estonii

Arkadiusz Kosiński
Słoneczne i bez opadów zapowiadają się kolejne XIV Targi Staroci, na które 25 maja (sobota) zaprasza Kwidzyńskie Towarzystwo Kulturalne. A o tym, że impreza ta, niczym zaczarowana, odstrasza wszelkie pogodowe nieprzyjemności, bo przez wszystkie jej edycje nie spadła ani jedna kropla deszczu, przekonać się będzie można na własnej skórze w godzinach 10-16.

Jak co roku na całej długości miejskiego deptaka rozstawione zostaną stragany i stoiska, na których znajdziemy rozmaite przedmioty z zaklętymi w nich historiami sprzed wielu lat. Będą to m.in. butelki, ceramika, zegary, żelazka, lustra oraz przedwojenne monety, znaczki pocztowe, książki i masa innych przedmiotów, które warto choć przez chwilę zobaczyć, dotknąć, a może nawet i dodać do kolekcji pamiątek. Nie zabraknie również broni białej.

Zobacz także: Muzyka, wypieki i Targi Staroci podczas Smaku Jesieni

Czas wszystkim uczestnikom imprezy umilać będzie zespół muzyczny. W tym roku do Kwidzyna przyjedzie zespół muzyki dawnej z Estonii.

Tegoroczna edycja targów jest częścią XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki, który potrwa od 22 do 26 maja. Jednym z lokalnych ośrodków imprezy jest w tym roku Kwidzyn. W obchody festiwalu, które zaplanowano w dniach 23-26 maja, zaangażowały się Muzeum Zamkowe w Kwidzynie wraz z Kwidzyńskim Centrum Kultury (Pracownią Regionalną), stowarzyszenie Eko-Inicjatywa, Powiślańska Szkoła Wyższa, II Liceum Ogólnokształcące oraz Archiwum Państwowe w Elblągu (oddział w Malborku). Szczegółowy program imprezy znajdziecie tutaj

Czytaj również:

W ramach festiwalu, w piątek (24 maja, godz. 17-19) w Muzeum Zamkowym, odbędzie się wykład "Średniowieczny ubiór - moda czy obowiązek?" . Wykład będzie uzupełniony przez liczne ryciny i zdjęcia.

W średniowieczu, wbrew naszym wyobrażeniom, moda kobieca kilkukrotnie ulegała dużym zmianom. Na przykład suknie noszone przez panie były luźne i niedopasowane, dopiero później zaczęły zmieniać formę na bardziej ułożoną do tułowia. A jak ubierali się panowie? Czy strój uzależniony był całkowicie od mody można będzie dowiedzieć się właśnie podczas wykładu.

Prelegentem będzie dr hab. Małgorzata Grupa z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto