Kwidzyn. Koszykarze MTS I Basket zwyciężają w Olsztynie. Pierwsza wygrana podopiecznych trenera Dariusza Litwina

Trener Dariusz Litwin prowadzi w tym sezonie dwa zespoły grające pod szyldem MTS Basket Fot. Mirosław Wiśniewski
Koszykarze MTS Baset I Kwidzyn odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo na parkietach III ligi. W wyjazdowym spotkaniu kwidzynianie pokonali Trójeczkę Olsztyn wygrywając aż 95:62.

Mecz znakomicie rozpoczęli kwidzynianie, którzy po 10 minutach gry prowadzili 6:29! W kolejnych partiach tego spotkania podopieczni trenera Dariusza Litwina również nie mieli jednak problemów ze swymi rywalami. Kolejna kwarta zakończyła się bowiem wygraną 5 punktami, co po 20 minutach gry dało Kwidzynowi prowadzenie 19:47! Po przerwie gospodarze starali się nawiązać walkę, ale kwidzynianie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. O więcej skromne zwycięstwo 18:22 odniesione w trzeciej kwarcie, pozwoliło gościom na powiększenie istniejącej przewagi do 32 punktów. Ostatnie 10 minut gry wydawało się więc formalnością. Kwidzynianie wygrali je jednym punktem, a cały mecz 62:95.

Warto dodać, że po dwóch spotkaniach kwidzynianie mają na swoim koncie zwycięstwo i porażkę i plasują się na II miejscu w tabeli grupy A. Drugi zespół MTS Basket Kwidzyn, rywalizujący w grupie B, ma za sobą dwa spotkania zakończone zwycięsko. Póki co kwidzynianie plasują się jednak dopiero na IV miejscu z uwagi na większą liczbę spotkań rozegranych przez sklasyfikowane na wyższych miejscach zespoły z Olsztyna (II zespół), Ełku czy Pisza.

UKS Trójeczka Olsztyn - MTS Basket I Kwidzyn 62:95

Trójeczka: Stypółkowski, Soból 2, Szczepański 19 (1), Wirchanowicz 11 (1), Ogonowski 15, Świeczkowski 2, Kocięcki 9, Dziuba 4, Krupiński.
MTS Basket I: Dudkiewicz 22 (3), Barganowski 15, Więckowski 5 (1), Szwedowski 13 (1), Szutowicz 6 (1), Grabowski 23, Leszczyński 9, Kiliszek 2, Monkielewicz.