Kwidzyn Kapsel Tour. Michał Samp po 5 latach odzyskał tytuł mistrzowski [ZDJĘCIA]

Arkadiusz Kosiński
Rafał Cybulski/Tomasz Muller
Cztery poprzednie edycje Kwidzyn Kapsel Tour wygrywali zawodnicy spoza Kwidzyna, ale w miniony weekend kwidzynianie odzyskali prymat. W kategorii open mistrzem Kwidzyna w grze w kapsle został Michał Samp, wicemistrzem nasz redakcyjny kolega Rafał Cybulski, a trzecie miejsce zajął mistrz sprzed dwóch lat, gdańszczanin Grzegorz Cejman.

Triumf Michała Sampa był bezapelacyjny. Najbardziej utytułowany zawodnik w historii Kwidzyn Kapsel Tour (wcześniej 3 razy był mistrzem i 2 razy wicemistrzem) przed rokiem był poza podium, ale teraz powetował sobie tamto niepowodzenie. Od początku notował bardzo dobre wyniki i ostatecznie wygrał aż 6 z 10 etapów wyścigu (niektóre wspólnie z innymi zawodnikami), a tylko dwukrotnie nie było go w pierwszej trójce. To dało mu mnóstwo punktów bonusowych i dlatego drugiego na mecie Rafała Cybulskiego i trzeciego Grzegorza Cejmana (po 3 etapowe zwycięstwa) wyprzedził aż o 25 pkt. Warto odnotować też niezłe czwarte miejsce nastoletniego Oskara Karasiewicza oraz zwycięstwo Urszuli Mularczyk w kategorii kobiet (niestety były tylko dwie uczestniczki).

W sobotę o mistrzostwo Kwidzyna rywalizowała również młodzież. Wśród juniorów starszych zwyciężył Tymoteusz Powęska, w gronie juniorów młodszych najlepszy był Maksymilian Żygadło, zaś wśród dziewcząt Ula Mularczyk. Łącznie w IX Kwidzyn Kapsel Tour rywalizowało 59 zawodników. Powyżej fotorelacja z sobotnich zmagań, zaś reportaż o kapslowych zmaganiach znajdziecie w piątkowym (26 lutego) "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego"