Kwidzyn. Juniorki MTS I pewnie awansowały do 1/8 finału Mistrzostw Polski w piłce ręcznej [ZDJĘCIA]

W ostatnim meczu turniejowym MTS I Kwidzyn rozgromił AZS Politechnikę Koszalińska wygrywając 36:13. Fot. Mirosław Wiśniewski
Zawodniczki MTS I Kwidzyn pewnie awansowały do 1/8 finału Mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej. W 1/16 finału podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego wysoko pokonały Ruch Chorzów - 31:20 oraz AZS Politechnikę Koszalińską - 36:13. Kolejna faza rozgrywek odbędzie się w Kwidzynie w dniach 7-9 lutego.

Pierwszego dnia turnieju zorganizowanego w ramach 1/6 finału MP juniorek MTS Kwidzyn podejmował zawodniczki chorzowskiego Ruchu. Gospodynie przystąpiły do tego spotkania bardzo zdeterminowane. Co prawda przez pierwsze 5 minut oglądaliśmy wyrównane spotkanie - 2:2, jednak później gra toczyła się już pod dyktando kwidzynianek. Przez 16 minut podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego rzuciły 10 bramek przy zaledwie jednym trafieniu rywalek. W efekcie po 21 minutach gry gospodynie prowadziły już 12:3! Dopiero minutę później gola z rzutu karnego zdobyła Nadia Bury. Po stronie Kwidzyna skutecznością imponowała natomiast Wiktoria Gaura. Dzięki jej trafieniom na 5 minut przed zakończeniem pierwszej połowy meczu gospodynie prowadziły już 15:5. Wysokie prowadzenie kwidzynianek sprawiło, że w końcówce dopuściły do głosu swoje rywalki. W efekcie chorzowianki przed przerwą zdołały zmniejszyć rozmiary strat do 8 bramek - 16:8.

Juniorki MTS Kwidzyn mistrzyniami Polski! W finale pokonały ...

Po wznowieniu gry zawodniczki Ruchu kontynuowały swoją świetną passę. Dzięki skutecznej grze m.in. Katarzyny Gryszki w 37 minucie chorzowianki zbliżyły się do Kwidzyna na 6 bramek - 19:13. Rewanż ze strony MTS był jednak bardzo srogi. Podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego zdobyły bowiem 10 bramek przy zaledwie jednym trafieniu rywalek. W efekcie po 54 minutach gry MTS prowadził aż 29:14 i mógł być spokojny o zwycięstwo w tym spotkaniu. Stąd gospodynie ponownie pozwoliły rywalkom na nieco więcej, a te zdołały zmniejszyć rozmiary porażki do 11 bramek – 31:20.

Kolejnego dnia podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego miały przerwę, a w bezpośrednim pojedynku zagrały turniejowe rywalki. Po dość jednostronnym spotkaniu Ruch Chorzów pewnie pokonał w nim AZS Politechnikę Koszalińską 35:15 (17:6).
Ostatniego dnia turnieju z AZS zagrał również z kwidzyńskim zespołem. Jak można było przypuszczać Politechnika nie stanowiła dla MTS żadnej przeszkody i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodyń. Wystarczy powiedzieć, że po 17 minutach MTS prowadził 10:1, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:5. Po zmianie stron kwidzynianki seriami powiększały swoją przewagę. W 47 minucie MTS prowadził 25:7, a pięć minut później już 30:9. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną 36:13 i MTS bez najmniejszych problemów awansował do kolejnej rundy mistrzostw Polski juniorek. Dodajmy, że rywalizacja w 1/8 finału również odbędzie się w Kwidzynie, a rywalkami MTS będą MKS Brodnica, SPR Olkusz i Pogoń 1945 Zabrze.

MTS Kwidzyn - Ruch Chorzów 31:20 (16:8)

MTS: Markava, Kobyłko - Guziewicz 2, Milewska 1, Kossakowska, Domka, Kamieniecka, Czapiewska 1, Boryń 3, Gimińska, Kubiak 8, Zimoch 1, Szynkaruk 3, Gaura 7, Kupc 5, Borowska.
Ruch: Wolny, Grudzień - Gryszka 5, Jóźwik 1, Bentkowska, Salamon 1, Herudek 1, Jambor 2, Bury 6, Świątek 1, Iwaniuk 2, Czech, Kurek 1, Svetlićić.

AZS Politechnika Koszalińska - Ruch Chorzów 35:15 (6:17)

MTS I Kwidzyn - AZS Politechnika Koszalińska 36:13 (14:5)

MTS I: Wasilewska, Kobyłko - Domka 3, Kamieniecka 3, Trzaska 7, Gaura 2, Boryń 5, Czapiewska 1, Kossakowska, Nowicka, Szynkaruk 5, Milewska 2, Kupc 1, Jeżowska 4, Myścich 3, Borowska.
AZS: Filończuk, Sawczuk - Ber, Kaczmarek 4, Karwas 1, Lipiec 3, Jura 1, Kotłowska 2, Neumann, Dobrzańska 2.