Kwidzyn. Gospodarze wygrywają Drużynowy Turniej Karate Kwidzyn 2022. W zmaganiach uczestniczyło 56 zawodników z pięciu klubów

OPRAC.:
Wojciech Kubich z Kwidzyna triumfował w kat. 14-16 lat (zaawansowani)
Wojciech Kubich z Kwidzyna triumfował w kat. 14-16 lat (zaawansowani) Fot. materiały nadesłane
Reprezentacja gospodarzy zwyciężyła w Drużynowym Turnieju Karate Kwidzyn 2022. W zmaganiach indywidualnych najwięcej powodów do zadowolenia miał natomiast kwidzynianin Robert Przychodzki, który zajął II miejscezarówno w pokazach kata jak i walkach kumite.

Do Drużynowego Turnieju Karate Kwidzyn 2022 przystąpiło 56 zawodników trenujących w pięciu pomorskich klubach. Łącznie z eliminacjami było to 69 osób w wieku 5-16 lat. W sali sportowej Kwidzyńskich Szkół Społecznych rozegrano 13 konkurencji sportowych Kata (indywidualne pokazy technik karate) oraz Kumite (walki), a w części z nich rywalizowali najmłodsi i początkujący zawodnicy trenujący karate Shorin-Ryu.

-Rywalizacja była wyrównana i intensywna - informują organizatorzy. - Emocje udzieliły się też pozostałym uczestnikom konkurencji, którzy przeżywali występy swoich klubowych kolegów reagując spontanicznie i żywiołowo na otrzymane oceny i miejsca. Swoje pierwsze starty sportowe w konkurencjach pokazów karate wykonali także najmłodsi i początkujący adepci tego sportu walki.

W pokazach Kata kwidzynianie aż 13 razy zajmowali miejsca w czołowej trójce, największy sukces odnosząc w rywalizacji początkujących z kategorii 12-14 lat. Gospodarze zajęli wówczas całe podium. Zmagania wygrał Bartosz Kurpiewski, a kolejne miejsca zajęli Maciej Zajda i Wiktor Magdiński.
W innych kategoriach zawodnicy z Kwidzyna również walczyli jednak o najwyższe miejsca. W pokazach 7 i 8-latków zwyciężył Jan Cichoń, zmagania 8 i 9-latków wygrał Antoni Drzyzga, a w kategorii 10-11 lat najlepszy okazał się Miłosz Madej. Do tego pokaz w kat. 10-12 lat zakończył się triumfem Tymoteusza Halika, kategorię 14-16 lat (zaawansowani) wygrał Wojciech Kubich, w zmagania dziewcząt 18+ zwyciężyła Martyna Zawadzińska.

Drugie miejsca w swoich kategoriach wywalczyli z kolei: Błażej Gędłek w kat. 13 lat (zaawansowani) i Robert Przychodzki w kat. 12 lat. Trzecią lokatę zajęły natomiast: Judyta Balcerowska - kat. dziewcząt I oraz Natalia Pietrzak - kat. dziewcząt II. W walkach Kumite na II miejscu sklasyfikowano natomiast Roberta Przychodzkiego. Warto także dodać, że w klasyfikacji drużynowej wygrał Kwidzyn, a kolejne miejsca zajęły kluby ze Świecia, Grudziądza, Rakowca i Bydgoszczy.
Jak podkreślają organizatorzy zawody sędziowali: Elżbieta Zielińska, Paweł Księżopolski, Krzysztof Kuta oraz Dariusz Draspa. Uczestnicy zawodów otrzymali natomiast nagrody rzeczowe, puchary, dyplomy i słodycze dofinansowane przez Urząd Miasta w Kwidzynie oraz Kwidzyński Klub Karate Shorin-Ryu.