Kwidzyn. GKS Autoinwest Żukowo wygrywa turniej o puchar prezesa Usar Kwidzyn. O triumfie zadecydowała jedna bramka

Gospodarze turnieju przegrali finałowe starcie z GKS Autoinwest Żukowo 28:29
Gospodarze turnieju przegrali finałowe starcie z GKS Autoinwest Żukowo 28:29 Fot. Mirosław Wiśniewski
Szczypiorniści GKS Autoinwest Żukowo wygrali turniej rozgrywany o puchar prezesa Usar Kwidzyn. W finale triumfatorzy pokonali gospodarzy 29:30 (14:15). Trzecie miejsce wywalczył natomiast Jurand Ciechanów, którzy w bezpośrednim starciu pokonał drużynę z Wejherowa.

W turniej sparingowym rozgrywanym o puchar prezesa klubu Usar Kwidzyn rywalizowały cztery zespoły, a areną sportowych zmagań tradycyjnie była hala przy ul. Mickiewicza. W pierwszym starciu turniejowym Usar Kwidzyn, prowadzony pod wodzą trenera Marka Boneczko, pokonał Tytanów Wejherowo 35:27. W kolejnym spotkaniu Jurand Ciechanów uległ natomiast SPR GKS Autoinwest Żukowo 27:35.

Przegrani z obu spotkań zmierzyli się następnie ze sobą w meczu o III miejsce, natomiast zwycięzcy trafili do finału.
Ostatecznie III miejsce wywalczyli szczypiorniści Juranda Ciechanów, którzy ograli zespół z Wejherowa 30:23. W finale doszło natomiast do zaciętego i pasjonującego starcia gospodarzy czyli Usara Kwidzyn z SPR GKS Autoinwest Żukowo. Podopieczni trenera Marka Boneczko dobrze weszli w mecz, wychodząc dość szybko na trzybramkowe prowadzenie – 4:1. Z czasem do głosu doszli jednak rywale, którzy zakończyli pierwszą połowę meczu z przewagą jednej bramki - 14:15.

MMTS rozpoczął sezon 2020/21 PGNiG Superligi od porażki z Chrobrym Głogów

Kwidzyn. MMTS przegrywa na inaugurację sezonu 2020/21. Chrob...

Po przerwie oglądaliśmy natomiast zacięte i wyrównane spotkanie, gdzie wynik długo oscylował wokół remisu. Od 47 minuty i stanu 23:23 swoją przewagę na parkiecie coraz pewniej zaczęli dokumentować jednak goście. Co więcej udało im się odskoczyć kwidzynianom nawet na 4 bramki - 24:28. Usar starał się oczywiście odrobić straty jednak ostatecznie zdołał jedynie zmniejszyć rozmiary strat do jednej bramki - 28:29.
Puchar Prezesa Usar Kwidzyn trafił więc do SPR GKS Autoinwest Żukowo, a kolejne miejsca w turnieju zajęli: Usar Kwidzyn, Jurand Ciechanów i Tytani Wejherowo.