Kwidzyn. Gdańszczanin Maciej Mikołowski Indywidualnym Halowym Mistrzem Kwidzyna w minigolfa. W turnieju rywalizowały 23 osoby

Tegorocznym halowym mistrzem Kwidzyna w minigolfa został Maciej Mikołowski z Gdańska
Maciej Mikołowski z Gdańska wygrał XVII Halowe Indywidualne Mistrzostwa Kwidzyna w minigolfa. W czterech przejściach 18-dołkowego pola uzyskał rewelacyjne 136 punktów, wyprzedzając sklasyfikowanego na II pozycji innego gdańszczanina Daniela Zelewskiego o 7 punktów. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast reprezentant gospodarzy Dawid Rębisz.

W tegorocznych XVII Halowych Indywidualnych Mistrzostwach Kwidzyna w minigolfa, rozgrywanych o puchar Kwidzyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji, uczestniczyło 23 osób. Byli to zawodnicy z Kwidzyna, Gdańska, Krynicy Morskiej, Kołobrzegu oraz Warszawy. Zmagania zaś toczyły się podczas 4 przejść specjalnie przygotowanych 18 dołków rozłożonych na parkiecie hali przy ul. 11 Listopada. Do końca rywalizacji wytrwało jednak tylko 21 uczestników. Już po pierwszym przejściu z dalszej gry zrezygnował kwidzynianin Robert Cynk, a po trzech przejściach dołączyła do niego także Agnieszka Szymańska z Kołobrzegu.

Po zakończeniu wszystkich 4 przejść i podsumowaniu wyników zwycięzcą kwidzyńskiego turnieju został Maciej Mikołowski z Gdańska, który uzyskał zaledwie 136 punktów. Co więcej gdańszczanin dwukrotnie kończył swoje przejście wynikiem 29 punktów, co było najlepszym rezultatem w tych zawodach. Warto też dodać, że Maciej Mikołowski uzyskał także najwięcej „jedynek” w turnieju. W kwidzyńskich zmaganiach naliczono ich aż 42.
Tytuł halowego wicemistrza Kwidzyna w minigolfa przypadł innemu gdańszczaninowi Danielowi Zelewskiemu. W czterech przejściach uzyskał on 143 punkty, przy najniższym wyniku 31 punktów. Trzecie miejsce w turnieju open zdobył natomiast kwidzynian Dawid Rębisz. Zakończył swój udział w turnieju z dorobkiem 157 punktów, tylko punkt wyprzedzając kolejnego zawodnika gospodarzy w tym turnieju Łukasza Bielińskiego.

Poza najlepszymi zawodnikami w turnieju open organizatorzy nagrodzili także czołową trójkę w klasyfikacji kobiet oraz weteranów. Wśród pań wygrała Agnieszka Szymańska z Kołobrzegu z wynikiem 119 pkt, a za nią znalazły się gdańszczanki Magda Mikołowska - 120 pkt oraz Monika Mikołowska - 124 pkt. W zestawieniu weteranów wygrał z kolei kwidzynianin Adam Łukaszewski - 122 pkt, a na niższych stopniach podium znaleźli się Marek Sroka z Kwidzyna i Michał Moszoro z Warszawy.

Klasyfikacja końcowa turnieju indywidualnego (open)

1.Maciej Mikołowski (Gdańsk) 136 pkt (38-29-42-29)