Kwidzyn Cup 2016. Chłopcy z Dziecięcej Szkółki Piłkarskiej na 2. miejscu [ZDJĘCIA]

Archiwum organizatora
W minioną sobotę, w hali przy ul. Wiejskiej, rozegrany został turniej halowej piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2007 „Kwidzyn Cup 2016”. Zwyciężył Beniaminek Starogard Gd., który w finale pokonał Dziecięcą Szkółkę Piłki Nożnej Kwidzyn.

Na starcie turnieju zorganizowanego przez DSPN Smyk Kwidzyn stanęło 10 drużyn, które najpierw rywalizowały w dwóch grupach. W pierwszej najlepszy okazał się Beniaminek Starogard Gd., a z drugiego miejsca awans do półfinału zapewniła sobie Akademia Piłkarska Malbork. Natomiast w drugiej grupie pierwsze miejsce przypadło gospodarzom, DSPN Kwidzyn, a drugie zajęła Polonia Gdańsk.

Potem, w drodze do finału, Beniaminek pokonał Polonię Gdańsk, a ekipa DSPN Kwidzyn pokonała AP Malbork. W meczu o trzecie miejsce drużyna z Gdańska okazał się lepsza od malborczyków, zaś w finale Beniaminek Starogard Gd. pokonał gospodarzy, podopiecznych Przemysława Suleja.

Po zakończeniu rozgrywek wszystkim drużynom pamiątkowe medale, puchary a także drobne upominki wręczył przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyńskiego Jerzy Śnieg. Dodajmy jeszcze, że za najlepszego zawodnika uznano Piotra Loksa z Beniaminka, najwięcej bramek zdobył Tobiasz Szlagowski również ze Starogardu, a najlepszym bramkarzem wybrano Szymona Forysia **z DSPN Kwidzyn.

Ciepły posiłek dla zawodników w trakcie turnieju przygotowała restauracja Miła a dzięki firmie Cafe Sati zgromadzeni kibice mieli możliwość napić się gorącej kawy.

- Wkład w organizację turnieju miały również firmy współpracujące na co dzień ze Spółdzielnią Mieszkaniową Renawa: PHU Sezam, Usługowy Zakład Ogólnobudowlany Aleksander Kowalski, Usługi Ogólnobudowlane Piotr Bęski, Firma Chem-Serw Joanna Januszewska-Madej oraz Zakład Usługowo-Transportowy Roman Milewski - informują organizatorzy.

O szkółce

Dziecięca Szkółka Piłki Nożnej Smyk działa w Kwidzynie drugi rok. Prezesem stowarzyszenia jest Przemysław Sulej, były znakomity piłkarz m.in. Rodła Kwidzyn. Pod jego okiem trenuje obecnie 22 zawodników z rocznika 2007 (kilku jest nieco starszych) oraz 19 zawodników z grupy naporowej z rocznika 2010, do której wciąż można zapisać swoje pociechy.