Kwidzyn - bieg na orientację. Sukcesy zawodników UMKS w Gdyni i Rumi

Ostatnio często piszemy o kwidzynianach biegających na orientację, ale ci niemal co tydzień rywalizują w jakichś zawodach. A poprzedni weekend dla zawodników Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego był wyjątkowo pracowity.

Kwidzyn - bieg na orientację. W sobotę kwidzyńscy specjaliści od bno rywalizowali w Rumi, a w niedzielę w Gdyni, gdzie rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (MMM) w sprinterskim, sztafetowym i klasycznym biegu na orientację oraz Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w sprinterskim i długodystansowym bno.

Rumia stała się areną zmagań na dystansach sprinterskich. W nieco słabiej obsadzonych tym razem zawodach kwidzynianie wywalczyli miejsca na podium we wszystkich kategoriach wiekowych , w jakich startowali. Swoje kategorie wygrali Mariusz Torchała (M20 - ZSP1) oraz Maciej Jaśkiewicz (M35). Drugie miejsca wywalczyli Iga Müller (K10 - SP4), Wiktor Müller (M10 - SP 4), Dariusz Koliński (M12 - SP6) i Jakub Kazimierski (M18 - CKZiU). W naszej najsilniejszej kategorii K12 najlepiej spisała się Natalia Deyna (SP6) zdobywając 3 miejsce, a tuż za nią uplasowała się Natalia Szuba (SP6).

W tym samym terenie rozegrano MMM w biegach sztafetowych. Bardzo dobrze w zawodach zaprezentowała się sztafeta chłopców w składzie: Wiktor Müller (SP4- 9 lat), Mikołaj Jaśkiewicz (SP6 - 14l.) i Dariusz Koliński (SP6 - 12l.), która wywalczyła 4 miejsce przegrywając brązowy medal zaledwie o 10 sekund.

Na zakończenie "orientacyjnego weekendu" na wzgórzach morenowych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdyni - Gołębiewie rozstrzygnięto Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików na dystansie klasycznym oraz w pozostałych kategoriach Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w długodystansowym bno.
Najlepiej w Mistrzostwach Województwa pobiegł Tomasz Müller, który w kategorii M45 wywalczył tytuł mistrzowski, a Wiktor i Iga Müller, w połączonej kategorii KM10N, zajęli 2 i 7 miejsce. W MMM-kach z kolei w kategorii dziewcząt najwyżej bo na 7 pozycji sklasyfikowana została Natalia Deyna.

Pełną relację ze startów zawodników UMKS znajdziecie w piątkowym (11 października) "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego"