KTS Ironman Kwidzyn. Pierwsze starty i pierwsze sukcesy w nowym sezonie

archiwum KTS Ironman Kwidzyn
Triathloniści KTS Ironman Kwidzyn mają za sobą pierwsze starty. Tradycyjnie sezon rozpoczęli od rywalizacji w... aquathlonie, który łączy pływanie z biegiem. U progu sezonu najbardziej cieszy forma naszej juniorki młodszej, Julii Goc.

Tegoroczną rywalizację zawodnicy KTS Ironman Kwidzyn rozpoczęli od zawodów Young Digital Aquathlon Rumia. Część pływacka została rozegrana na rumskiej pływalni, a biegowa na pętlach wokół tamtejszego stadionu. Bieg odbył się w formule biegu pościgowego, czyli najlepszy po pływaniu startował pierwszy, a następni z różnicą czasową wynikającą ze straty czasowej po pierwszej konkurencji.

Wśród juniorek młodszych (600 metrów pływania i 3 km biegu) pierwsze miejsce zajęła Julia Goc. Na tym samym dystansie, w kategorii amatorów, Aleksandra Obiedzińska zajęła 2 miejsce, a Magdalena Wolf była szósta. Natomiast w wyścigu głównym (1 km pływania i 5 biegu) Michał Siejakowski zajął 5 miejsce.

Dla Julii Goc kolejnym startem były Mistrzostwa Polski w aquathlonie, które rozegrano w Olsztynie.

- Tym razem pływanie odbyło się już w jeziorze, a nie w basenie, zaś zawodnicy w kategoriach juniorskich mieli do przepłynięcia 400m. Natomiast bieg na dystansie 2 km następował bezpośrednio po wyjściu z wody - relacjonuje Marta Goc-Kozakiewicz, mama Julii.

Jej córka znów spisała się świetnie, bo w swojej kategorii wiekowej zajęła 2 miejsce. To już drugi medal z imprezy rangi mistrzostw Polski w jej dorobku.(CZYTAJ TUTAJ) Co więcej dobry start w Olsztynie zaowocował pierwszym powołaniem do reprezentacji Polski. Julka pojedzie na Mistrzostwa Europy, które rozegrane zostaną w Rosji.