KTS Ironman Kwidzyn. Nasze dziewczęta rządziły w EuCO Susz Triathlon 2015

archiwum KTS Ironman
W tegorocznych zawodach EuCO Susz Triathlon wystartowało ponad 1100 zawodników. Wśród nich była liczna, 12-osobowa ekipa KTS Ironman Kwidzyn oraz kilku niezrzeszonych kwidzynian. Furorę zrobiły przede wszystkim nasze cztery panie startujące na dystansie 1/2 Ironman.

Aż trzy triathlonistki KTS Ironman, Marta Goc-Kozakiewicz (40-45 lat), Magdalena Wolf (30-34 lata) i Katarzyna Rutka (45-49 lat), wygrały w swoich kategoriach wiekowych, zaś jedna, Aleksandra Obiedzińska (35-39 lat) zajęła drugie miejsce. A do tego wszystkie cztery uplasowały się w pierwszej "12" klasyfikacji open kobiet.

- Płeć silna, wcale nie okazała się taka silna i walczyła nie tylko o poprawienie rekordów życiowych, ale i o szczęśliwe dotarcie do miejsca przeznaczenia - śmieje się Aleksandra Obiedzińska, prezes KTS Ironman, nawiązując do nieco gorszych lokat klubowych kolegów.

Aż tak źle jednak nie było, Daniel Kozłowski i Zbigniew Wicik uplasowali się w siódmej "10" open oraz w pierwszej "15" w swojej kategorii wiekowej.

W 24. edycji EuCO Susz Triathlon 2015 na dystansie 1/2 Ironman zwyciężył Marek Jaskółka z fenomenalnym czasem 3:59'33, a kolejnych sześciu zawodników uzyskało czasy poniżej czterech godzin i dziesięciu minut. Takiego szybkiego ścigania w stolicy polskiego triathlonu jeszcze nie oglądaliśmy.