KTS Ironman Kwidzyn. Dwóch naszych w "50" Herbalife Ironman 70.3 Gdynia!

Michał Siejakowski, trener i zawodnik KTS Ironman Kwidzyn
Michał Siejakowski, trener i zawodnik KTS Ironman Kwidzyn fot. Gdyńskie Centrum Sportu
W niedzielę w Gdyni, po raz pierwszy w Polsce, odbyły się zawody z serii Ironman 70.3, najbardziej prestiżowej serii zawodów triathlonowych na świecie. Na starcie Herbalife Ironman 70.3 Gdynia stanęło też kilkoro zawodników KTS Ironman Kwidzyn. Świetnie wypadł Michał Siejakowski, który zajął 23. miejsce w kategorii open, w kategorii M35 był trzeci. W rywalizacji sprinterskiej dobrze też wypadła Aleksandra Obiedzińska, która była 15. w open i 2. w K35

W latach 2006-2011 mistrzostwa świata serii IRONMAN 70.3 odbywały się w Clearwater na Florydzie. Od 2011 roku, ponad 1800 zawodników może rywalizować w IRONMAN 70.3 World Championship zdobywając kwalifikacje na zawodach z serii IRONMAN 70.3 na całym świecie. W sezonie 2013-2014 w zawodach z serii IRONMAN 70.3 wzięło udział ponad 90 tys. zawodników w ponad 50 zawodach m.in. w Australii, Niemczech, RPA, czy Szwajcarii. W tym roku cykl po raz pierwszy zawitał do Polski , a na mecie zameldowała się rekordowa liczba uczestników: 1809 osób!

Wśród nich nie zabrakło zawodników KTS Ironman Kwidzyn. W dodatku dwaj z nich uplasowali się w pierwszej "50" kategorii open. Tym drugim, obok trenera Siejakowskiego (czas 4:25:12) był Daniel Kozłowski, który był dokładnie 50., zaś czas 4:35:07 dał mu 7. miejsce w kat. M35. Trzeci z naszych, najstarszy w tym gronie Sławomir Kapica z czasem 5:15:55 był 529. w open i 113. w kat. M40

Dodajmy, że zawody wygrał Niemiec Nils Frommhold (3:54:07), drugi był Ukrainiec Anton Błochin, a trzeci 20-letni Polak Miłosz Słowiński. Natomiast dzień wcześniej, w sobotę, zorganizowane zostały zawody na dystansie sprinterskim, w których wystartowało ponad 800 osób. Na tym dystansie reprezentowała nas Ola Obiedzińska, która z czasem 1:25:18 wywalczyła 2. miejsce w kat. K35 (15. open kobiet).