Krzysztof Redźko podwójnym halowym mistrzem Kwidzyna w minigolfa [ZDJĘCIA]

W XVI Halowych Indywidualnych i Deblowych Mistrzostwach Kwidzyna w minigolfa wzięło udział 28 osób. Fot. Mirosław Wiśniewski/Dziennik Bałtycki
Krzysztof Redźko z Kołobrzegu został podwójnym halowym mistrzem Kwidzyna w minigolfa. W turnieju indywidualnym uzyskał 150 punktów i o trzy punkty wyprzedził Łukasza Bielińskiego z Kwidzyna. Na najwyższym stopniu podium Krzysztof Redźko stanął również w turnieju deblowym, w którym jako KS Minigolf Kołobrzeg I występował w parze z Michałem Florczakiem. Zwycięzcy wyprzedzili drużynę Jerzy B. Team z Kwidzyna (Łukasz Bieliński, Dawid Rębisz) o 4 punkty.

W tegorocznych XVI Halowych Indywidualnych i Deblowych Mistrzostwach Kwidzyna w minigolfa wzięło udział 28 osób. Większość stanowili zawodnicy miejscowi, jednak aż 12 osób przyjechało na ten turniej spoza Kwidzyna (Gdańsk, Kołobrzeg, Sopot, Warszawa). Rywalizacja w turnieju indywidualnym polegała na czterokrotnym pokonaniu specjalnie przygotowanego pola składającego się z 18 dołków/stanowisk.

Już po pierwszej rundzie na czoło wysunęli się Łukasz Bieliński z Kwidzyna (37 pkt) i Maciej Mikołowski z Gdańska (39 pkt). W drugim przejściu po 38 pkt zdobyli natomiast Michał Florczak i Maciej Mikołowski, który tym samym wysunął się na pozycję lidera. Wszystkich jednak zaskoczył Marcin Bieliński, który pokonał 18 dołków przy pomocy 34 uderzeń! Mimo słabszej postawy (46 pkt) drugą lokatę zachował jednak jego brat Łukasz. Trzecie miejsce zagwarantował sobie natomiast Krzysztof Redźko z Kołobrzegu, który tracił do lidera 8 punktów.

Kolejne przejścia należały już zdecydowanie do dwójki: Krzysztof Redźko - Łukasz Bieliński. W trzecim przejściu ten pierwszy zdobył 32 punkty, a kwidzynianin poprawił ten wynik o jeszcze jedno uderzenie uzyskując 31 pkt (średnio 1,72 pkt na dołek)! Znakomity wynik Łukasza Bielińskiego pozwolił mu na wysunięcie się na czoło całego turnieju, choć przewaga nad zawodnikiem z Gdańska (Maciej Mikołowski) wynosiła zaledwie 1 punkt. Ze stratą 3 punktów, tuż za czołowa dwójką, pozostawał natomiast Krzysztof Redźko. Wszystko rozstrzygnąć miało zatem ostatnie przejście kwidzyńskiego pola. Wynik 39 pkt uzyskany przez Łukasza Bielińskiego okazał się niestety zbyt mały do wygrania rywalizacji. Lepszym okazał się Krzysztof Redźko, który zdobył 33 punkty i zakończył rywalizację indywidualną na I miejscu. Drugą lokatę zajął Łukasz Bieliński, trzecie miejsce przypadło Maciejowi Mikołowskiemu, a tuż za podium znalazł się Dawid Rębisz z Kwidzyna.

W turnieju indywidualnym pań, w którym liczono wynik z pierwszych dwóch przejść, zwyciężyła Monika Mikołowska z Gdańska - 113 pkt, która wyprzedziła Barbarę Łukaszewską z Kwidzyna - 131 pkt oraz Izabelę Pater z Kołobrzegu - 140 pkt. Trzy przejścia liczyły się natomiast w rywalizacji indywidualnej powyżej 60 lat oraz w turnieju deblowym. Wśród weteranów podium zgarnęli gospodarze. Wygrał Zbigniew Jeż - 155 pkt, który pokonał Władysława Boruckiego - 162 pkt i Andrzeja Bartłomiejczyka - 166 pkt.

W turnieju deblowym, w których zliczano wyniki dwóch zawodników rywalizujących w trzech pierwszych przejściach, triumfował KS Minigolf Kołobrzeg I (Krzysztof Redźko, Michał Florczak), który wywalczył 254 punkty. Cztery punkty więcej na swoim koncie zgromadzili natomiast na swoim koncie gracze Jerzy B. Team z Kwidzyna (Łukasz Bieliński, Dawid Rębisz). Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast Małysze Golfa z Kwidzyna (Michał Michalski, Marcin Bieliński), który zdobył 292 punkty. Warto przy tym podkreślić, że w turnieju tym rywalizowało aż 12 drużyn.

Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych i drużynowej otrzymali pamiątkowe puchary oraz koszulki ufundowane przez KCSiR.