Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dodano nowe funkcje

Redakcja
fot. KPP Kwidzyn
Ponad rok funkcjonuje już Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci cały czas ją udoskonalają.

Dzięki programowi MSWiA Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która przez Internet w województwie pomorskim funkcjonuje już od ponad roku, można w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób, zgłaszać policjantom wszelkie problemy.

Narzędzie to jest stale udoskonalane i poszerzane. W ostatnim czasie pojawiły się możliwości dodawania zdjęć i komentarzy oraz potwierdzania już zgłoszonych zagrożeń. Zmiany także można zauważyć korzystając z mapy poprzez telefon komórkowy.

W nowej, ulepszonej wersji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wprowadzono możliwość dodawania do zgłoszenia krótkiego opisowego komentarza o ograniczonej liczbie znaków. Opcja ta pomoże funkcjonariuszom w weryfikacji zgłoszenia. Opis zagrożenia przyda się także w sytuacjach, gdy np. mieszkańcy zgłaszają nieprawidłową organizację ruchu drogowego.

Podobnie jest ze zgłaszaniem niewłaściwej infrastruktury. Tutaj także cenne będą krótkie opisy. Tego typu problemy mogą też ilustrować zdjęcia, które po modyfikacjach będzie można dołączać do internetowego zgłoszenia przy wykorzystaniu Mapy. Umożliwiono również użytkownikowi dopisywanie podczas nanoszenia zagrożenia oprócz daty i godziny zdarzenia, również pory dnia oraz dni tygodnia. A także dodano nową kategorię zagrożeń „Wałęsające się bezpańskie psy”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Powiat kwidzyński. Policjanci zatrzymali czterech poszukiwanych

- W powiecie kwidzyńskim od kiedy działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, otrzymaliśmy już prawie 600 zgłoszeń za pomocą tego programu. Z czego ponad 47 proc. zgłoszeń jest potwierdzonych. Zadaniem policjantów jest wyeliminowanie wskazanego zagrożenia albo zainteresowanie sprawą służby, w których kompetencji leży dane zagadnienie - mówi mł. asp. Bożena Schab, rzeczniczka prasowa kwidzyńskiej policji. - Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że wprowadzone ulepszenia jeszcze bardziej ułatwią mieszkańcom dokonywanie zgłoszeń przy użyciu tej aplikacji.

Zgłoszenia może dokonać każdy. "Mapę" można wyświetlić na tabletach i smartfonach, jednak najwygodniej jest skorzystać z komputera. Zgłoszenia są anonimowe. Wystarczy tylko wybrać rodzaj zagrożenia i wybrać miejsce na mapie. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa może być także wskazówką dla mieszkańców, gdzie należy szczególnie uważać.

Aby zaznaczyć na mapie miejsce potencjalnie niebezpieczne, należy wejść na stronę internetową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Po otwarciu mapy należy wybrać i przybliżyć miejsce, które nas interesuje. Gdy już takie wybierzemy, klikamy na plusik w czerwonym kółku w lewym dolnym rogu "Dodaj zgłoszenie" i umiejscawiamy na mapie nasze zgłoszeniu.

Warto jednak pamiętać, że "Mapa" nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Obserwuj nas na Twitterze!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto