KPR Legionowo-MMTS. Kwidzynianie gorsi o jedną bramkę

Porażka w Legionowie, to dla kibiców MMTS  niemiła niespodzianka
Porażka w Legionowie, to dla kibiców MMTS niemiła niespodzianka Rafał Cybulski
Niespodzianka w meczu 3. kolejki PGNiG Superligi! KPR Legionowo pokonał MMTS Kwidzyn 30:29 (17:14). To druga wyjazdowa porażka kwidzynian w tym sezonie, a przecież w poprzednim, poza domem uzbierali więcej punktów, niż we własnej hali.

KPR Legionowo-MMTS Kwidzyn [RELACJA] Kwidzynianie lepiej weszli w ten mecz i po 5 minutach wygrywali 4:2, ale gospodarze rozkręcali się z minuty na minutę. W 20 min. był remis 9:9, ale końcówka pierwszej połowy należała już zdecydowanie do KPR, który jeszcze przed przerwą wypracował 3-bramkową przewagę.

- Po dobrym początku potem przytrafiło nam się kilka rzutów z nieprzygotowanych pozycji i z tego poszły kontry, które przyniosły gole rywalom - relacjonuje trener Krzysztof Kotwicki.

Niestety na początku drugiej połowy MMTS wcale nie spisywał się lepiej i legionowianie powiększyli przewagę do 4 goli - w 35 min. było już 20:16. Po wejściu Tomasza Klingera kwidzynianie zaczęli grać nieco lepiej, ale gospodarze długo utrzymywali bezpieczny dystans. Dopiero w samej końcówce przytrafiło im się kilka błędów i MMTS w ostatnich 5 minutach zniwelował straty z trzech do jednej bramki. Na więcej zabrakło już czasu. Warto odnotować, że w ataku, oprócz Klingera, grę kwidzynian ciągnęli "nowi", czyli Przemysław Zadura i Paweł Genda.

Po końcowej syrenie kibice z Legionowa mogli więc świętować pierwsze, historyczne zwycięstwo w ekstraklasie. Szkoda tylko, że to MMTS na zawsze zapisze się w ich kronikach, jako pierwszy rywal pokonany przez KPR.
- Widać było, że po dwóch porażkach gospodarzom bardzo zależało na zwycięstwie, a do tego dołożyło się jeszcze kilka kontrowersyjnych decyzji sędziów. Uważam jednak, że zespołów, które stracą punkty w Legionowie będzie więcej - podsumowuje trener kwidzynian.

KPR Legionowo - MMTS Kwidzyn 30:29 (17:14)
KPR: Zapora, Szałkucki - Titow 8, Gawęcki 5, Albin 4, Ciok 4, Dzieniszewski 4, Wuszter 3, Bałwas 2, Bulej, Kasprzak, Wiak,
MMTS: Szczecina, Kiepulski - Zadura 8, Genda 6, Nogowski 4, Klinger 3, Łangowski 2, Mroczkowski 2, Daszek 1, Jędrzejewski 1, Sadowski 1, Seroka 1, Rosiak. .

Inne sobotnie wyniki:
Gaz-System Pogoń Szczecin - Gwardia Opole 35:27 (20:9), Stal Mielec - Chrobry Głogów 27:33 (13:15)