Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

KPPT w końcu dostanie kredyt

R.Cybulski, A. Kosiński
materiały organizatorów
Wreszcie pojawiła się nadzieja na rychłe rozpoczęcie budowy Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Górkach (gm. Kwidzyn).

Już półtora roku temu inwestycja dostała unijne wsparcie w wysokości ok. 25 mln zł, ale od tamtego czasu budowa parku nie mogła się rozpocząć, gdyż były problemy z zaciągnięciem kredytu, który miał sfinansować wkład własny w wysokości ok. 10 mln zł.

- W drodze negocjacji, na które zezwolono nam po przeprowadzeniu nieskutecznego przetargu, podpisaliśmy umowę z Powiślańskim Bankiem Spółdzielczym - informuje wicestarosta kwidzyński Andrzej Fortuna, bo to Starostwo Powiatowe jest największym udziałowcem KPPT.

Przeczytaj także:Kwidzyńśki Park Przemysłowo - Technologiczny wspiera przedsiębiorczych

Wysokość zaciągniętego kredytu to 8,3 mln zł. Okres spłaty został rozłożony na 10 lat.

- Dodatkowo zaciągniemy kredyt obrotowy w wysokości 1,5 mln złotych, który przeznaczymy na rozliczenie podatku VAT - mówi wicestarosta.

W związku z ostatecznym zamknięciem kwestii finansowych rozpoczął się przetarg, w drodze którego wyłoniony zostanie wykonawca budowy. Oferty składać można do 31 maja. Tego też dnia nastąpi ich otwarcie.

Przeczytaj także:Kwidzyn. Co dla nas z nowej Agencji Zarządzania Energią?

- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na 15 czerwca planujemy podpisanie umowy, a budowa mogłaby się rozpocząć niewiele później.

To jednak pozytywny scenariusz, bo przy przetargach, gdzie gra idzie o tak duże zamówienie, często nie obywa się bez protestów. Podobnie było w przypadku mostu przez Wisłę w okolicach Kwidzyna. Wtedy protesty wydłużyły procedury o półtora miesiąca.

KPPT to nowoczesna inwestycja, której realizacja ma być szansą na gospodarczy rozwój regionu, w tym firm innowacyjnych, a w szczególności działających w branży odnawialnych źródeł energii. Do dyspozycji firmy otrzymają nowocześnie wyposażone powierzchnie biurowe, sale szkoleniowe, budynki Inkubatora Przedsiębiorczości oraz Europejskiego Centrum Energii Odnawialnych.

Projekt realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jego szacunkowy koszt to ok. 40 mln zł, a inwestycja swoim zasięgiem obejmie prawie 33 ha terenu.

Przeczytaj także:INWESTYCJE W 2010 w powiecie kwidzyńskim: PARK NAJWIĘKSZĄ WTOPĄ!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto