Korzeniewo. Remis w A-klasowych derbach powiatu. Pechowa interwencja Mateusza Szpakowskiego

Derbowe starcie Wisły Korzeniewo i Rodła Kwidzyn zakończyło się podziałem punktów. Fot. Mirosław Wiśniewski
Remisem 2:2 zakończyło się derbowe starcie piłkarzy Wisły Korzeniewo i Rodła Kwidzyn. Co więcej trzy bramki w tym meczu zdobyli kwidzynianie. Wynik ustalił bowiem Mateusz Szpakowski, który tak niefrasobliwie główkował w swoim polu karnym, że skierował piłkę do własnej bramki.

W drugiej kolejce piłkarskich rozgrywek w klasie A doszło do kolejnych derbów powiatu kwidzyńskiego. Co więcej doszło tym razem do pojedynku na szczycie, bowiem Wisła Korzeniewo na własnym terenie podejmowała kwidzyńskie Rodło. Obie ekipy swoje pierwsze starcia zakończyły bowiem zwycięsko: Rodło Kwidzyn pokonało na własnym boisku Skrę Kończewice 6:0, a Wisła Korzeniewo wygrała w Trzcianie aż 1:9.

Już pierwsze minuty derbowego pojedynku w Korzeniewie pokazały, że na boisku mierzyli się godni siebie rywale. Wynik otworzyli gospodarze, którzy w 6 minucie gry wyszli na prowadzenie po trafieniu Mateusza Dąbrowskiego. Zawodnik Wisły wykorzystał podanie Tomasza Mesanio i skutecznym strzałem po długim rogu zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Kwidzynianie wyrównali jednak w 22 minucie, a zdobywcą bramki okazał się Patryk Bińczak, który wyraźnie zaskoczył interweniującego bramkarza gospodarzy. Niestety mimo kilku okazji do końca pierwszej połowy wynik pozostał już bez zmian.

Po przerwie doszło do kilku roszad w obu ekipach, jednak na kolejne bramki musieliśmy czekać niemal do końca spotkania. W 82 minucie bramkarza gospodarzy pokonał bowiem Kornel Samson i kwidzynianie stanęli przed szansą zgarnięcia kompletu punktów. Chwilę później w słupek trafił również wprowadzony po przerwie Kacper Ufnal. W zespole Wisły dogodnych sytuacji na zdobycie gola nie wykorzystał natomiast Mateusz Bełz. W ostatniej akcji meczu wiślacy doprowadzili jednak do wyrównania, a właściwie zrobili to sami kwidzynianie po niefortunnej interwencji Mateusza Szpakowskiego. Obrońca Rodła próbował wybijać piłkę z pola karnego i zrobił to tak niefrasobliwie, że jedynie podbił ją głową, a futbolówka trafiła do siatki nad zaskoczonym bramkarzem Kwidzyna.

Wisła Korzeniewo - Rodło Kwidzyn 2:2 (1:1)

bramki: Mateusz Dąbrowski (6') i Mateusz Szpakowski (96' - sam.) dla Wisły oraz Patryk Bińczak (22') i Kornel Samson (82') dla Rodła.
Wisła: Szramka - Zalewski (66' Lasota), Szpakowski Ł., Gretkowski, Mesanio S., Gwóźdź A., Dąbrowski W., Mesanio T., Szlachta (57' Gwóźdź G.), Dąbrowski M., Bełz.
Rodło: Topolewski - Jaśniewicz (93' Kawiak), Kalinowski, Świokło, Szpakowski M., Delengowski, Bińczak, Samson, Cacan (91' Piasek), Wit (59' Ufnal), Grabowski (78' Szalkowski).

Wyniki pozostałych spotkań 2 kolejki klasy A:

Nogat Malbork - Świt Radostowo 0:5, Mewa Gniew - Błyskawica Postolin 3:6, LKS Waplewo - Rodło Trzciano 2:0, WKS Lignowy Szlacheckie - KS Czernin 4:2, Pogoń Smętowo - Błękitni Stare Pole 2:9, Skra Kończewice - Delta Miłoradz 1:1, GKS Gardeja - Ruch Gościszewo 3:0.