Koronawirus - Kwidzyn: Raport z powiatu kwidzyńskiego. Śledź na bieżąco najważniejsze informacje!

RED.
fot. Pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne
Udostępnij:
Raport epidemiologiczny z powiatu kwidzyńskiego. Ile osób jest objętych kwarantanną z powiatu kwidzyńskiego z powodu zagrożenia koronawirusem? Czy potwierdzono jakieś przypadki zakażenia? Śledź na bieżaco najważniejsze informacje.

Najnowsze informacje z regionu o zagrożeniu koronawirusem!

Raport z powiatu kwidzyńskiego [30.04.2020]

16:00

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Kwidzynie przekazali 300 maseczek ochronnych dla Hospicjum im. Św. Wojciecha w Kwidzynie. Maseczki będą wykorzystywane przez pracowników, podopiecznych oraz ich rodziny. To odpowiedź kwidzyńskiej Służby Więziennej na akcję „Resort Sprawiedliwości Pomaga”, zainicjowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [29.04.2020]

15:30

W związku z kolejnym znoszeniem obostrzeń, od 4 maja zostaną otwarte orliki i boiska, również w naszym mieście. Na jakich zasadach będzie można z nich korzystać?

15:00

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę, 29 kwietnia 2020 roku, premier Mateusz Morawiecki ogłosił zniesienie kolejnych obostrzeń. Oznacza to, że od 6 maja zostaną otwarte przedszkola i żłobki. Jednak czy wszystkie? Burmistrz Kwidzyna odpowiada.

13:00

Miejskie targowisko w Kwidzynie zamknięte jest od połowy marca. Pojawiało się wiele próśb mieszkańców, zwłaszcza tych handlujących, o wznowienie jego działalności, ale wówczas burmistrz nie zmienił zdania. Teraz jednak, jak zapewnia, targowisko przy ul. Kopernika znów będzie otwarte od soboty, 2 maja 2020 roku. - To efekt łagodzenia innych obostrzeń w kraju, a jednocześnie próba wsparcia osób, które utraciły swoje dochody z powodu jego zamknięcia.

9:00

Rada Powiatowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Kwidzynie apeluje do burmistrza miasta o uchylenie zakazu handlu na targowiskach miejskich. - Producenci żywności sprzedający swoje towary zostali pozbawieni swoich miejsc pracy i źródeł dochodu, nie otrzymując w zamian żadnej rekompensaty, co bardzo pogorszyło sytuację materialną ich rodzin – podkreślają w wysłanym piśmie.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [27.04.2020]

13:00

Od ponad tygodnia do mieszkańców Kwidzyna są dostarczane maseczki ochronne. Miasto zamówiło ich ponad 30 tys., a uszyły je kwidzyńskie firmy.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [26.04.2020]

12:00

Wójt gminy Ryjewo skrytykował wniosek przesłany przez Pocztę Polską z prośbą o przekazanie spisu wyborców. -Nie mam zamiaru w ogóle odpowiadać na to pismo, ani traktować go poważnie – stwierdził Sławomir Słupczyński, wójt gminy Ryjewo.

10:00

Od 20 kwietnia 2020 r. obowiązują nowe przepisy sanitarne określające liczbę uczestników nabożeństw w kościołach. Liczbę uczestników ustala się dzieląc wewnętrzną powierzchnię kościoła przez 15 (jedna osoba na 15 m2), przy czym w liczbie tej mieszczą się zarówno księża, wierni oraz obsługa nabożeństwa (organista, kościelny, ministranci). Postanowiliśmy zatem sprawdzić ile osób może uczestniczyć w Mszach św. sprawowanych w parafiach powiatu kwidzyńskiego.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [24.04.2020]

15:00

Kolejny samorząd odmawia Poczcie Polskiej przekazania spisu wyborców. Podobnie jak do innych, do Urzędu Miejskiego w Kwidzynie wpłynął wniosek o udostępnienie danych wyborców. Chodzi m.in. o dokładny adres, imię i nazwisko oraz numer PESEL. - Wniosek podpisany jest w zasadzie anonimowo, jako Poczta Polska, bez wymaganego imiennego podpisu elektronicznego. Burmistrz Kwidzyna, Andrzej Krzysztofiak odmówił udzielenia tych informacji.

11:00

Wybory prezydenckie mają odbyć się 10 maja 2020 roku. Ze względu na panującą epidemię koronawirusa i obostrzenia jakie z niej wynikają, planuje się przeprowadzić głosowanie w sposób korespondencyjny. Tu ważną rolę miałaby do spełnienia Poczta Polska, dostarczając karty do głosowania wyborcom. Wszystko z zachowaniem wyborczych procedur. Jednak mail, którego dostali od Poczty Polskiej wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast, wzbudził podejrzenie wyłudzenia danych wyborców. Burmistrz Prabut, Marek Szulc nie zgodził się na ich udostępnienie. - Zaimponował mi prezydent Bydgoszczy, który zgłosił to do prokuratury.

10:00

Pogoń Prabuty to pierwszy klub z powiatu kwidzyńskiego, który przygotował sygnowane przez siebie maseczki ochronne. Zamówiona partia 100 sztuk rozeszła się niemal w dwa dni. Maseczki trafią jednak nie tylko do kibiców, ale przy wznowieniu rozgrywek wykorzystane zostaną także przez piłkarzy.

Raport powiatu kwidzyńskiego [23.04.2020]

15:00

Zbliża się 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ze względu na obostrzenia związane z wprowadzeniem stanu epidemii, tegoroczne obchody nie mogą odbyć się w tradycyjnej formie z barwnym korowodem i składaniem kwiatów. Co zatem przygotowało miasto?

12:00

Sklep Media Expert Kwidzyn dołączył do akcji "Podziękuj bohaterom"! Nowoczesny sprzęt marki Beko trafił do Szpitala Specjalistycznego w Prabutach.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [22.04.2020]

15:00

Radni Komitetu Wyborczego Wyborców „Kwidzyniacy” apelują o wprowadzenie rozwiązań, które zapewnią wsparcie kwidzyńskim podmiotom gospodarczym. - Nie możemy chować głowy w piasek, lecz powinniśmy podjąć intensywne działania w ramach określonych kompetencji organu stanowiącego gminy – podkreśla Marek Sidor, przewodniczący Klubu KWW „Kwidzyniacy”.

13:00

Według najnowszego raportu Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, na terenie powiatu kwidzyńskiego nie ma potwierdzonych nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jednak kluczowe wydaje się pytanie, ile testów do tej pory na obecność COVID-19 wykonano?

Raport z powiatu kwidzyńskiego [21.04.2020]

11:00

Mieszkanki Tychnów i Rakowca szyją maseczki ochronne dla mieszkańców gminy Kwidzyn. Inicjatorkami i koordynatorkami akcji są Agnieszka Wierzba i Anna Wiechowska. Wiele osób już wsparło tę inicjatywę, jednak każdy wciąż może włączyć się do pomocy.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [20.04.2020]

14:00

Samorząd województwa pomorskiego uruchomił stronę internetową dla przedsiębiorców i firm z naszego regionu, które zostały dotknięte skutkami epidemii. Strona dostępna pod adresem pomocdlafirm.pomorskie.eu, ma być narzędziem skupiającym informacje o wszystkich formach dostępnego obecnie wsparcia.

13:00

Od ponad miesiąca borykamy się z panującą epidemią koronawirusa. Jej skutki dotykają wszystkich, ale najbardziej udarzeją w małych przedsiębiorców, którzy musieli pozamykać sklepy lub też nie mogą handlować na miejskim targowisku. Dlatego powstała oddolna inicjatywa, dzięki której sprzedawcy mogą przenieść się do Internetu. Administratorką strony Kwidzyński Wirus Informacyjny jest mieszkanka Kwidzyna, która, jak mówi robi to, ponieważ trzeba sobie pomagać w tym trudnym czasie.

10:00

Czternastu radnych wzięło udział w XIV Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Sadlinki. Sesji wyjątkowej, bo po raz pierwszy zorganizowanej zdalnie. Przygotowane uchwały zostały przyjęte niemal jednogłośnie.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [17.04.2020]

14:00

W drugiej połowie marca został potwierdzony pierwszy i jedyny przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie kwidzyńskim. Jak podaje Jolanta Mielniczak-Biesiekierska Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kwidzynie, zakażony mężczyzna wyzdrowiał i został zwolniony z izolacji domowej.

13:30

W związku z panującą epidemią koronawirusa, prabuckie targowisko zostało zamknięte w drugiej połowie marca. Decyzją burmistrza, od soboty 18 kwietnia 2020 roku, handel na targowisku w Prabutach zostanie wznowiony. - Nie możemy pozbawiać ludzi możliwości kupna sadzonek na działkę, jednak wciąż musimy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa - mówi Marek Szulc.

13:00

Komplet 19 radnych wziął udział w XVI sesji rady powiatu kwidzyńskiego. Były to jednak wyjątkowe obrady, bowiem zostały przeprowadzone drogą mailową. -Zrealizowaliśmy wszystko to co zostało zaplanowane – mówi Jerzy Śnieg, przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyńskiego. - Aż zdziwiłem się, że tak to wszystko sprawnie poszło.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [15.04.2020]

15:00

Od czwartku, 16 kwietnia 2020 roku, wejdzie w życie nowe zalecenie noszenia maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej. Dlatego, jak zapewnia burmistrz Andrzej Krzysztofiak, maseczki trafią do wszystkich mieszkańców Kwidzyna.

13:00

Księża z kwidzyńskiej konkatedry p.w. św. Jana Ewangelisty podarowali szpitalowi w Kwidzynie nowoczesny elektrokardiograf oraz środki ochrony osobistej.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [14.04.2020]

To były najspokojniejsze święta Wielkanocne od lat, podczas których nie odnotowano poważnych przestępstw kryminalnych. Na drogach powiatu kwidzyńskiego także było dużo bezpieczniej niż podczas ubiegłorocznych świąt. Policjanci mieli jednak dużo pracy, związanej ze stanem epidemii w Polsce.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [12.04.2020]

Począwszy od Wielkiej Soboty, tak samo podczas trwania całych świąt Wielkiej Nocy niemal 100 policjantów kwidzyńskiej komendy wspieranych przez WOT i Straż Miejską patrolować będzie ulice Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego. Policjanci oprócz tego, że będą sprawdzać, czy przestrzegane są zasady i warunku kwarantanny, weryfikować będą również, jak mieszkańcy wywiązują się z zakazów przemieszczania się i opuszczania mieszkań.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [10.04.2020]

Czy mogę wyjechać do rodziny na Wielkanoc? To pytanie zadaje sobie wielu z Was. Funkcjonariusze kwidzyńskiej komendy przypominają o obowiązujących obostrzeniach i apelują o pozostanie w domach w czasie pandemii. Zbliżający się weekend będzie wyjątkowo trudnym czasem dla nas wszystkich. Kwidzyńscy mundurowi w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców będą prowadzić w tym czasie wzmożone kontrole.

Kwidzyński fanklub warszawskiej Legii został założony w 1989 roku. Od tego czasu nieustannie kibicują swojej drużynie, ale też angażują się w pomoc innym. Od wielu lat również prężnie działają przy kwidzyńskim Centrum Domów dla Dzieci, a w tym trudnym czasie wspierają ratowników medycznych, szpital i lekarzy.

Karolina Zając z Kwidzyna na co dzień sama wychowuje dwóch synów, jeden z nich ma autyzm. Zazwyczaj angażuje się w pomoc przy organizowaniu różnych akcji związanych z działaniem na rzecz autyzmu. Teraz postanowiła wesprzeć walkę z koronawirusem i szyje maseczki ochronne. - Chcę pomóc nawet tak małym gestem.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [09.04.2020]

Trudna sytuacja związana z rozprzestrzeniającym się koronawirusem dotyka także domy pomocy społecznej. Ośrodki w Kwidzynie oraz Ryjewie starają się, aby pojawiające się problemy w jak najmniejszym stopniu utrudniały jednak pobyt podopiecznym. -Bardzo dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc i wsparcie – podkreślają dyrektorki domów pomocy w Kwidzynie i Ryjewie.

Urząd Miejski w Kwidzynie wyjaśnia, że sklepy w mieście mogą być czynne maksymalnie do godziny 23.00. To efekt uchwały rady miejskiej podjętej 26 kwietnia 2005 roku. Wydłużenie pracy sklepów sieci Biedronka i Lidl odbyło się natomiast bez konsultacji z samorządem.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [08.04.2020]

Cmentarze w Kwidzynie oraz Prabutach nie zostały zamknięte. Chętni nadal mogą odwiedzać czy też porządkować groby swoich bliskich. Zabronione jest jednak tworzenie większych skupisk, co na bieżąco kontrolowane jest przez patrole służb mundurowych.

12:00

Przy kwidzyńskim szpitalu stanął specjalny namiot pełniący funkcje polowej izby przyjęć.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [07.04.2020]

15:00

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w Kwidzynie, tak jak w wielu innych miastach, zamknięto targowiska. Decyzję tę motywuje się względami bezpieczeństwa i koniecznością ograniczenia kontaktów międzyludzkich. Jednak dla wielu sprzedających tu warzywa i owoce, to jedyne źródło utrzymania. Dlatego do urzędu spływają prośby przywrócenia handlu na kwidzyńskim targowisku. Miasto odpowiada: "Decyzja o jego zamknięciu jest nadal obowiązująca".

Raport z powiatu kwidzyńskiego [6.04.2020]

15:00

Policja jest jedną ze służb, które działają na pierwszej linii w związku z epidemią koronawirusa. Aby kwidzyńscy policjanci czuli się bezpieczniej w trakcie pełnienia codziennych obowiązków, lokalny przedsiębiorca wyszedł z inicjatywą bezpłatnego ozonowania radiowozów. To jedna z najskuteczniejszych metod na oczyszczenie wnętrza pojazdu likwidująca m.in. bakterie i wirusy.

14:00

Ewa Kundzicz - Korol, ordynator Oddziału Pneumonologii Szpitala Specjalistycznego w Prabutach mówi o koronawirusie i jak się przed nim chronić. Tłumaczy również, jak ważne jest noszenie maseczek ochronnych. Swoją wiedzą podzieliła się na Facebooku.

13:00

Z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Kwidzynie w marcu wzrosła liczba osób zarejestrowanych jako bezrobotne. Czy to efekt epidemii koronawirusa?

12:00

Policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, przez cały weekend weryfikowali zdyscyplinowanie mieszkańców. Mundurowi sprawdzali cel wyjścia czy wyjazdu z domu oraz to czy mieszkańcy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [5.04.2020]

Na terenie całego kraju obowiązuje stan epidemii. Codziennie policjanci na terenie powiatu kwidzyńskiego kontrolują osoby przebywające na kwarantannie domowej. To, jak szybko liczba zakażonych w naszym regionie będzie wzrastać, zależy od każdego z nas! Hasło "Zostań w domu" musi dotrzeć do każdego. Dlatego codziennie na ulice wyjeżdżają oznakowane radiowozy z nagłaśniającymi urządzeniami, przez które policjanci przekazują komunikaty dotyczące obowiązujących nakazów i zakazów.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [4.04.2020]

Wynik sobotniej (4 kwietnia 2020 roku) służby policjantów pokazuje spore zdyscyplinowanie społeczeństwa, jednak na terenie gminy Sadlinki, funkcjonariusze ujawnili jeden przypadek naruszenia kwarantanny. Policjanci próbowali nawiązać kontakt z 50- letnim mężczyzną, który jest nią objęty i pomimo wielokrotnych prób nawiązania kontaktu telefonicznego, połączenie to nie zostało zrealizowane. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten nie stosuje się do obowiązku kwarantanny i wychodzi z mieszkania - informuje sierż. sztab. Anna Filar z KPP Kwidzyn.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [3.04.2020]

17:00

Nadleśnictwo Kwidzyn informuje, że w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP zostaje wprowadzony tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Zakaz obowiązywać ma do 11 kwietnia włącznie.

15:00

Dezynfekcja przystanków i wyłączone sygnalizacje świetlne - to niektóre zminay wprowadzone w Kwidzynie. Wszystko ze względów bezpieczeństwa.

12:00

Firma International Paper wsparła szpitale zakaźne na Pomorzu oraz w Małopolsce. Koncern przekazał ponad 4500 ryz papieru biurowego, a także siarczanowy papier pakowy, który pozwoli na higieniczne zapakowanie posiłków dla pacjentów i personelu szpitali.

10:00

Społeczna akcja szycia maseczek ochronnych nabiera prawdziwego rozpędu! Od dwóch tygodni maseczki są przygotowywane przez niemal dwustu wolontariuszy w powiatach: malborskim, sztumskim i kwidzyńskim. Akcję koordynuje Anita Czarniecka z Fundacji Damy Radę, Dorota Wiśniewska z Centrum Organizacji Pozarządowych w Malborku, Leszek Sarnowski, redaktor naczelny kwartalnika „Prowincja” w powiecie sztumskim oraz Anna Strzelczyk w powiecie kwidzyńskim.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [2.04.2020]

13:00

Burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak skierował pismo do Sylwestra Marciniaka Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej, że w związku z panującą epidemią i wielu obostrzeń z nią związanych, bezpieczne przeprowadzenie wyborów prezydenckich w dniu 10 maja nie jest możliwe.

12:00

Zagrożenie epidemią stało się dla niektórych okazją do oszukiwania osób, które boją się koronawirusa. W sieci pojawiły się oferty oszustów, którzy deklarują, że mają na niego lekarstwo.

11:00

Czy kwidzyńskie szkoły są gotowe na e-learning? Czy nauczyciele sprawdzają się w prowadzeniu lekcji online? Do zadania takich pytań skłonił nas mocny wpis na Facebooku, który zamieścił w minionym tygodniu wiceburmistrz Kwidzyna, Piotr Widz.

10:00

Bez wychodzenia z domu można już nie tylko zrobić zakupy, zapłacić rachunki, czy nawet prowadzić zdalne lekcje. W równie wygodny sposób można korzystać z teleporad medycznych, a także uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta. Aby zostać e-pacjentem wystarczy mieć ważny profil zaufany lub korzystać z bankowości elektronicznej.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [1.04.2020]

14:00

Każdego dnia policjanci sprawdzają czy osoby zobligowane przez służby sanitarne do kwarantanny stosują się do tego przepisu. Liczba osób, które powinny przebywać w wyznaczonym miejscu, z dnia na dzień rośnie. Wszystkie osoby, które nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.

12:00

Jako „przeciwwirusowe” albo nawet chroniące przed koronawirusem określanym jako SARS-Cov-2 i powodującego chorobę Covid-19 określane bywają pewne specyfiki oferowane w sprzedaży zwłaszcza w internecie. Podobne twierdzenia na temat suplementów diety stanowią naruszenie prawa i nie znajdują oparcia w medycynie opartej na faktach – przypomina gdański sanepid.

10:00

Bogdan Dubik, pełnomocnik starosty kwidzyńskiego, do końca tygodnia przebywa na kwarantannie domowej. To efekt spotkania w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku, podczas którego przedstawiciele pomorskich powiatów mieli kontakt z marszałkiem Mieczysławem Strukiem.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [30.03.2020]

13:00

Obrady sesji Rady Miejskiej w Kwidzynie, które miały odbyć się w poniedziałek, 30 marca 2020 roku, zostały odwołane. - Zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich jest ważniejsze niż konieczność zwoływania sesji - poinformował przewodniczący Rady Miejskiej, Mariusz Wesołowski.

12:00

Miasto wprowadza zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. W autobusach może być zajęta tylko połowa miejsc siedzących. Co jeszcze się zmieniło?

Raport z powiatu kwidzyńskiego [25.03.2020]

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kwidzynie podała aktualne dane dotyczące liczby osób przebywających w kwarantannie i pozostających pod nazdorem epidemiologicznym. Jak na razie, nie przybyło nowych przypadków zakażeń.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [24.03.2020]

13:30

Powiatowa Statcja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kwidzynie informuje o stanie zagrożenia epidemicznego w powiecie kwidzyńskim. Raport dotyczy danych z wtorku, 24 marca 2020 roku, godz. 13.30.

11:00

Osoba zakażona w powiecie kwidzyńskim, to młody mężczyzna. Jak podaje Jolanta Mielniczak-Biesiekierska Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kwidzynie, wrócił on z Europy Zachodniej i przebywał na kwarantannie domowej. - Po potwierdzeniu zakażenia i po odbytej konsultacji w szpitalu zakaźnym jest poddany leczeniu w warunkach izolacji domowej - wyjaśnia.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [23.03.2020]

20:30

Koronawirus rozprzestrzenia się w drastycznym tempie. Do tej pory na Pomorzu zakażonych jest 21 osób. Jak wynika z najnowszych danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Gdańsku, w powiecie kwidzyńskim potwierdzono jeden przypadek zakażenia.

14:00

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kwidzynie o stanie zagrożenia epidemicznego na terenie naszego powiatu. Raport dotyczy danych z poniedziałku, 23 marca 2020 roku, godz. 13.30.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [22.03.2020]

W niedzielę trwała akcja przewożenia pacjentów chorych na gruźlicę z gdańskiego szpitala zakaźnego. Trafią oni na nowo otwarty oddział Chorób Płuc i Gruźlicy w Szpitalu Specjalistycznym w Prabutach. Natomiast gdański szpital ma wesprzeć leczenie chorych na koronawirusa.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [21.03.2020]

19:00

Ponad 30 karetek przejedzie w niedzielę rano przez Prabuty. Do miejscowego szpitala zostaną przewiezieni pacjenci chorzy na gruźlicę z gdańskiego szpitala zakaźnego. Burmistrz Marek Szulc apeluje, by zachować spokój i przypomna o obowiązującej kwarantannie.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [19.03.2020]

15:00

Kwidzyńscy mundurowi codziennie wyruszają na kontrolę do osób objętych kwarantanną. Sprawdzają czy przebywają one w wyznaczonych miejscach. Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

11:00

Respiratory są niezwykle ważne w leczeniu zakażonych koronawirusem, zwłaszcza tych w stanie ciężkim. Dlatego włodarze Miasta i Gminy Prabuty postanowili nie czekać na uzupełnienia z tzw.ministerialnych zapasów materiałowych i zakupić respirator, który zostanie przekazany prabuckiej jednostce ratownictwa medycznego. - To bardzo ważne i nie powinniśmy dłużej czekać - mówi burmistrz Marek Szulc.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [18.03.2020]

12:00

W dobie epidemii koronawirusa zaczyna brakować najpotrzebniejszych środków ochronnych przede wszystkim dla pracowników służby zdrowia. Prabuty nie są odosobnione w tej sytuacji, dlatego z pomocą przychodzi lokalna firma WH Technologies, która w ciągu najbliższych dni ruszy z produkcją maseczek ochronnych. Mają one trafić do lokalnej przychodni, szpitala, ale też do policji i straży pożarnej.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [17.03.2020]

11:00

Po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, ulice wielu polskich miast świecą pustkami. Zamknięty szkoły, przedszkola, restauracje, w ograniczonym zakresie działają centra handlowe, zamknięto również targowisko miejsce, a rozmaite firmy wprowadziły systemy pracy zdalnej. Jak sytuacja wygląda na ulicach Kwidzyna? Trudno ukryć, że miasto nieco opustoszało...

10:00

Kwidzyńskie przychodnie i gabinety lekarskie, w związku z epidemią koronawirusa, wprowadzają ograniczenia w sposobach przyjęć i rejestracji pacjentów. To efekt zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, jakie dostały placówki działające w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Dotyczą one m.in. proponowania pacjentom tzw. teleporad, czyli konsultacji przez telefon.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [16.03.2020]

11:00

Koronawirus to dla wielu zagrożenie zdrowia i życia, a dla firm - widmo bankructwa. Właśnie dlatego z pomocą przychodzi kwidzyńska firma Ameti Technology, która postanowiła oferować darmowe wsparcie dla przedsiębiorców. Właściciele firmy przekonują, że gra jest warta świeczki, nawet jeśli uratują tylko jeden biznes.

10:00

Kwidzyńskie urzędy czasowo ograniczają dostępność petentów. Urzędnicy apelują, by pozostać w domach i jeśli to możliwe, wszelkie sprawy załatwiać przez internet.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [14.03.2020]

10:00

Na Pomorzu potwierdzono dwa pierwsze przypadki koronawirusa. To dwie kobiety z powiatu gdańskiego.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [13.03.2020]

12:15

Z uwagi na wzrastające ryzyko zarażenia koronawirusem, od 13 marca, PEWiK wprowadza zakaz wstępu do budynku przy ul. Kwidzyńskiej 15 w Prabutach oraz wszystkich innych obiektów firmy.

12:00

Jacek Jezierski – biskup elbląski, zwrócił się do wiernych w związku z profilaktyką epidemiczną. Wierni uzyskali dyspensę od niedzielnej mszy, w kościołach kropielnice powinny być zabezpieczone folią, podobnie jak kratki w konfesjonałach. - Zachęcam do wytrwałej modlitwy o przezwyciężenie epidemii m.in. poprzez śpiew Święty Boże, Święty mocny (czyli tzw. suplikacji) - podkreśla biskup elbląski.

11:00

Sąd Rejonowy w Kwidzynie, w związku z wszystkich rozprzestrzenianiem się koronawirusa, wprowadza ogranicznia w funkcjonowaniu, m.in. odwołano wszystkie rozprawy.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [12.03.2020]

16:00

W czwartek, 12 marca, w Urzędzie Miejskim w Kwidzynie odbyła się konferencja prasowa z udziałem burmistrza Andrzeja Krzysztofiaka, zastępcy burmistrza Piotra Widza, państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Kwidzynie Jolanty Mielniczak-Biesiekierska oraz Karoliny Jedliny, zastępcy dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kwidzynie. W jej trakcie omówiono działania samorządu oraz innych instytucji podejmowane w obliczu epidemii koronawirusa.

14:00

Kwidzyński Bieg Papiernika 2020 i Dzień IP, zostały odwołane! O swojej decyzji, organizatorzy, czyli International Paper Kwidzyn, poinformowali na Facebooku. Impreza miała się odbyć 23 maja.

12.30

Od czwartku, 12 marca, we wszystkich aresztach śledczych i zakładach karnych, dokonywany będzie profilaktyczny pomiar temperatury ciała wszystkim osobom wchodzącym na ich teren, w tym odwiedzającym osadzonych. W przypadku stwierdzenia temperatury ciała przekraczającej 38 stopni Celsjusza, osoby te nie zostaną wpuszczone na teren jednostki.

12:00

W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusem, Urząd Miejski w Kwidzynie zaapelował do mieszkańców o ograniczenie wizyt w budynku.

8.45

O godz.10, w sali obrad Urzędu Miejskiego w Kwidzynie, odbędzie się specjalna konferencja prasowa poświęcona działaniom samorządu związanym z koronawirusem. W spotkaniu udział wezmą burmistrz Andrzej Krzysztofiak oraz dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Kwidzynie, Jolanta Mielniczak- Biesiekierska.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [11.03.2020]

16.30

Urząd Miejski w Kwidzynie przypomina, że koronawirus jest groźny przede wszystkim dla seniorów. - Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia koronawirus stanowi zagrożenie dla osób powyżej 60 roku życia - informują urzędnicy.

Jak dotąd najskuteczniejszą ochroną przed zarażeniem się wirusem jest codzienna profilaktyka, a w przypadku seniorów konsekwentne ograniczanie do niezbędnego minimum swojej codziennej aktywności.

14:00

Rada Ministrów, z uwagi na niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się koronowirusa, podjęła decyzję o zawieszeniu od czwartku, 12 marca do środy, 25 marca działań dydaktyczno-wychowawczych w placówkach na terenie całej Polski. W czwartek i piątek, żłobki, przedszkola i szkoły na terenie Kwidzyna będą prowadzić swoją działalność w systemie opiekuńczym.

12:00

W związku ze zwiększającą się liczbą chorych na koronawirusa, marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk, zapowiedział, że w Szpitalu Specjalistycznym w Prabutach zostanie utworzony oddział dla osób zakażonych.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [10.03.2020]

17:00

Dyrektor szpitala w Kwidzynie zdementował coraz częściej powtarzaną plotkę mówiącą o młodej osobie zarażonej koronawirusem.

- W szpitalu w Kwidzynie, na chwilę obecną, nie zarejestrowano przypadku zachorowania na koronawirusa – wyjaśnia Arkadiusz Michalak, dyrektor szpitala w Kwidzynie.

16:00

Mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego, który został objęty dwutygodniową kwarantanną z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa, czuje się dobrze i nie wykazuje objawów chorobowych. Aktualnie, nadzorem epidemiologicznym, objętych jest 17 osób.

13:00

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w Kwidzynie odwołano wydarzenia publiczne, które miały odbyć się w marcu, a których organizatorem jest miasto. Odwołano m.in. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, a sobotni mecz MMTS rozegrany zostanie bez udziału publiczności.

12:00

LABEl
Targi Edukacyjne i Targi Pracy, co roku organizowane przez Starostwo Powiatowe w Kwidzynie, odbywały się w Zespole Szkół nr 2 w Kwidzynie. W tym roku miało być podobnie, jednak ze względu na rozprzestrzenającą się epidemię koronawirusa, decyzją starosty, targi zostały odwołane.

Raport z powiatu kwidzyńskiego [5.03.2020]

10:00

Jedna osoba zamieszkująca powiat kwidzyński została poddana kwarantannie domowej oraz pozostaje pod nadzorem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kwidzynie. Jak się okazuje podróżowała autokarem, którym jechał również pierwszy w Polsce pacjent zarażony koronawirusem.

Raport z powiatu kwidzyńskieg [27.02.2020]

12:00

Sześć osób, które przebywały w ciągu ostatnich 14 dni w Chinach, jest objęta kontrolą kwidzyńskiego Sanepidu. To efekt zagrożenia rozprzestrzeniającym się koronawirusem, którego ogniska odkryto ostatnio także w Europie.

- Nasze działania polegają na tym, że kontaktujemy się z nimi codziennie, pytając o stan zdrowia – wyjaśnia Jolanta Mielniczak-Biesiekierska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kwidzynie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze 186

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

p
palant z ryjewa

Slawomir Slupczynski wójcie na zadupiu świata! Malo kogo obchodzi twoje zdanie o Poczcie. Jeśli nie udostepnisz moich danych dla Poczty i nie bede mógł zagłosować 10 maja to wytycze ci proces i spotkamy sie w sądzie ty skończony wiejski półgłówku

Pamiętaj że w tej twojej wójtowej posadzie w PGR Ryjewo panuje odpowiedzialność karna ktora ciebie dotyczy. Dla Warszawy jesteś zerem niczym pionek na planszy od chińczyka.

Włącz sobie Zenka Martyniuka to ci przejdzie zapalenie du..py,tobie i twojej żonie

I
Inwektyw

17.04 w godzinach popołudniowych pracownicy wojewódzkiej stacji epidemniologicznej w Gdańsku pobrali wymaz na cov od poopiecznych i pracowników domu opieki w Liczu. Nie podano informacji dlaczego podjęto takie działania. Sprawę można podpiąć pod zakażenia w Gdańskim DPS.

G
Gość

Kredyty Sniega Renawy z PBŚ gdzie miasto trzyma miliony z budżetu to czysty układ .

Dlaczego nie wezmie kredytu w PKO albo Alior lub Mbank? Tam by mu pokazali srodkowy palec. Ale układ Burmistrz-PBŚ-Renawa ma sie dobrze.

Burmistrz sprzeda działki za kase z kredytu z banku gdzie miasto trzyma kase z budżetu. Pieniadze z budżetu kwidzyna w PBŚ kredytują Renawe?

Komuch ma miód i cukier od 20 lat. Wymarzona spółdzielnia

G
Gość
21 marca, 21:32, TEMIDA:

Snieg z RENAWY ma miesiecznie 30 tys. zlotych - BIDULEK (dostepna informacja z oswiadczenia majatkowego tego pana). To jest zycie - nie. Teraz zrobil podwyzke - jeszcze mu malo. Wszystkich wali po rogach. Wstydzil by sie TYP. Ale juz niedlugo - bedzie to odkrecal. Ciekawe kiedy sie nim zajma odpowiednie sluzby.

21 marca, 21:35, Gość:

Nie tylko nim, bo więcej jest takich którymi powinny się służby zająć

21 marca, 21:51, Gość:

Więc załóż taką spółdzielnię i zgarniaj kasę. O co chodzi? Pan Śnieg buduje mieszkania na najbardziej dogodnych warunkach.Jak nie podoba się to są na sprzedaż nowe mieszkania TBS przy katedrze.I do kościółka blisko. Podwyżka? Tak czynsz wzrósł w wyniku uchwał RM o śmieciach o 7 zł/osobę.Miał wylożyć z wlasnej kieszeni? Wszystko chcielibyście zagarnąć i zepsuć.Owsiak się nie podoba, Ś nieg się nie podoba. Pomiętasz Sadurską z Kancelarii Dudy?Poszła do zarządu PZU,bez żadnego doświadczenia. Zarabia 100tysięcy na miesiąc. Jej się czep!

23 marca, 14:40, TYP:

Pan Snieg w niejasnych okolicznościach przejal spoldzielnie po Panu Pukarowskim wiec nie zalozyl jej i nie był jej tworca. Buduje bo ma uklad z miastem – z kolegami z PO i SLD ktorzy za bezcen udostepniaja mu lukratywne działki pod budowę – taki deal – wiec buduje. Dlaczego POMEZANIA nie buduje…….. On ma budowac mieszkania – na to ma udzielony kredyt z PBS – a buduje np. zamiast mieszkan przychodnie – osiedle Kopernika. I jak myslicie na kogo sa te lokale ……… Sobie, swojej rodzinie i kolegom sprzedaje po kilka, kilkanaście mieszkan. Na miescie mowia ze jego syn bierze w PSM RENAWA za wpisowe na liste oczekujących po 5000 pln – pod stolem (na podstawie wpisu z tego portalu). Jak tu ktoś napisał ze ma miesięcznie 30 tys. złotych a drugie tyle pobiera pod stolem. Ot i to taki jest biznesmen – spoldzielca (ZAWSZE Z LUDZMI). To tak w kwestii sprostowania.

23 marca, 17:54, Gość:

Ależ bełkot! Konia z rzędem temu kto zrozumie, a zwłaszcza od "On ma budować mieszkania" do końca..Jego syn bierze w PSM RENAWA za wpisowe....", Kogo syn? Dlaczego ten syn coś bierze w RENAWIE? Jakieś listy jak w latach osiemdziesiątych? I Czegoś ty się chłopie nażarł?

25 marca, 8:49, Zniesmaczona:

Kolesiostwo i tyle! Czekałam na mieszkanie, zresztą obiecane i ... BUM! Dostał je "ktoś z kogo może być korzyść"... zrezygnowałam z mieszkania u Pana Śniega...

I bardzo dobrze. Rada miasta to też SLD Sniega co mieszkańcom funduje podwyżki . Później opluty Komuch jąkała mówi ze to RM Kwidzyna ale o SLD w tej radzie juz nie wspomni.

On i Krzysztofiak to dwa sukinnnsynny z układu kwidzynskiego.

G
Gość
25 marca, 17:26, Lewy pas:

Jeden mòwił " macie lądować" teraz drugi mòwi " macie iść na wybory"

To ten sam.

o
obserwator

To będzie posiedzenie Rady Miejskiej i Powiatowej czy nie ?

W sejmie mają gogle i maseczki. Naszym radnym można jeszcze dokupić kaski. teraz burmistrz żyje i oddycha pełną piersią bez opozycji na grzbiecie. podobno rozważa się taki stan rzeczy na najbliższe trzy miesiące. Dobrze rozegrane. Ale ubaw.

L
Lewy pas

Jeden mòwił " macie lądować" teraz drugi mòwi " macie iść na wybory"

p
pracownik
19 marca, 15:50, co z fabrykami i COVID19?:

Czy ktoś wie co postanowiły fabryki w Kwidzynie ws.koronawirusa? Beda zamknięte na miesiac lub ograniczą produkcje? Przecież te fabryki narażają Kwidzyn na niekończącom sie epidemie.

Tam pracuje kilka tysiecy pracowników którzy mają kilka osób w rodzinie.

Czy Rada Miasta razem z Burmistrzem podjeli jakieś działania w tej sprawie?

19 marca, 18:19, HEAD:

FABRYKI KONTROLUJA TEMPERATURE,ABY ODSORTOWAC LUDZI Z GORACZKA POW 37,2C , NIE WOBRAZAJ SOBIE ZE BEDA ZAMKNIETE , CO ZA PAJAC, WLASNIE ZE NIE NARAZAJA KWIDZYNA

Rządzący "Wielkimi Firmam" w Kwidzynie ludzi maja gdzieś, liczy się tylko kasa dla zachodu. Popatrzcie na zarobki i porównajcie je chociazby z tymi w MONDI w Świeciu, totalna porażka. Człowiek w Kwidzynie to tania siła robocza, a jego zdrowie i bezpieczeństwo w ogóle się nie liczą, więc nie liczmy na nic.

l
lokatorka
21 marca, 21:32, TEMIDA:

Snieg z RENAWY ma miesiecznie 30 tys. zlotych - BIDULEK (dostepna informacja z oswiadczenia majatkowego tego pana). To jest zycie - nie. Teraz zrobil podwyzke - jeszcze mu malo. Wszystkich wali po rogach. Wstydzil by sie TYP. Ale juz niedlugo - bedzie to odkrecal. Ciekawe kiedy sie nim zajma odpowiednie sluzby.

Podwyżka jest przerażająca, bardzo duża... szok...

Z
Zniesmaczona
21 marca, 21:32, TEMIDA:

Snieg z RENAWY ma miesiecznie 30 tys. zlotych - BIDULEK (dostepna informacja z oswiadczenia majatkowego tego pana). To jest zycie - nie. Teraz zrobil podwyzke - jeszcze mu malo. Wszystkich wali po rogach. Wstydzil by sie TYP. Ale juz niedlugo - bedzie to odkrecal. Ciekawe kiedy sie nim zajma odpowiednie sluzby.

21 marca, 21:35, Gość:

Nie tylko nim, bo więcej jest takich którymi powinny się służby zająć

21 marca, 21:51, Gość:

Więc załóż taką spółdzielnię i zgarniaj kasę. O co chodzi? Pan Śnieg buduje mieszkania na najbardziej dogodnych warunkach.Jak nie podoba się to są na sprzedaż nowe mieszkania TBS przy katedrze.I do kościółka blisko. Podwyżka? Tak czynsz wzrósł w wyniku uchwał RM o śmieciach o 7 zł/osobę.Miał wylożyć z wlasnej kieszeni? Wszystko chcielibyście zagarnąć i zepsuć.Owsiak się nie podoba, Ś nieg się nie podoba. Pomiętasz Sadurską z Kancelarii Dudy?Poszła do zarządu PZU,bez żadnego doświadczenia. Zarabia 100tysięcy na miesiąc. Jej się czep!

23 marca, 14:40, TYP:

Pan Snieg w niejasnych okolicznościach przejal spoldzielnie po Panu Pukarowskim wiec nie zalozyl jej i nie był jej tworca. Buduje bo ma uklad z miastem – z kolegami z PO i SLD ktorzy za bezcen udostepniaja mu lukratywne działki pod budowę – taki deal – wiec buduje. Dlaczego POMEZANIA nie buduje…….. On ma budowac mieszkania – na to ma udzielony kredyt z PBS – a buduje np. zamiast mieszkan przychodnie – osiedle Kopernika. I jak myslicie na kogo sa te lokale ……… Sobie, swojej rodzinie i kolegom sprzedaje po kilka, kilkanaście mieszkan. Na miescie mowia ze jego syn bierze w PSM RENAWA za wpisowe na liste oczekujących po 5000 pln – pod stolem (na podstawie wpisu z tego portalu). Jak tu ktoś napisał ze ma miesięcznie 30 tys. złotych a drugie tyle pobiera pod stolem. Ot i to taki jest biznesmen – spoldzielca (ZAWSZE Z LUDZMI). To tak w kwestii sprostowania.

23 marca, 17:54, Gość:

Ależ bełkot! Konia z rzędem temu kto zrozumie, a zwłaszcza od "On ma budować mieszkania" do końca..Jego syn bierze w PSM RENAWA za wpisowe....", Kogo syn? Dlaczego ten syn coś bierze w RENAWIE? Jakieś listy jak w latach osiemdziesiątych? I Czegoś ty się chłopie nażarł?

Kolesiostwo i tyle! Czekałam na mieszkanie, zresztą obiecane i ... BUM! Dostał je "ktoś z kogo może być korzyść"... zrezygnowałam z mieszkania u Pana Śniega...

m
mieszkaniec kwidzyna

Szanowny SAMORZĄDZIE MIASTA KWIDZYNA czekam na plan pomocy dla mieszkańców, firm i seniorów. CZEKAM!

G
Gość
23 marca, 20:57, Gość:

http://www.wsse.gda.pl/aktualnosci-i-komunikaty/aktualnosci/1093-raport-z-dnia-23-marca-2020-roku-potwierdzone-przypadki-sars-cov-2-w-wojewodztwie-pomorskim

23 marca, 21:29, Gość:

A Kwidzyński sanepid milczy na ten temat

HURRA! JEST PIERWSZY CHORY! BRAWO!! OKLASKI! DŁUGOTRWAŁE OKLASKI!!! BRAWO!!! NIECH ŻYJE!!!

G
Gość
23 marca, 20:57, Gość:

http://www.wsse.gda.pl/aktualnosci-i-komunikaty/aktualnosci/1093-raport-z-dnia-23-marca-2020-roku-potwierdzone-przypadki-sars-cov-2-w-wojewodztwie-pomorskim

A Kwidzyński sanepid milczy na ten temat

G
Gość

http://www.wsse.gda.pl/aktualnosci-i-komunikaty/aktualnosci/1093-raport-z-dnia-23-marca-2020-roku-potwierdzone-przypadki-sars-cov-2-w-wojewodztwie-pomorskim

G
Gość

Kwarantanna kwarantanna a sanepid gdański podał właśnie 1 osoba z powiatu kwidzynskiego

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie