Koronawirus - Kwidzyn: Przychodnie zmieniają sposób przyjmowania pacjentów i udzielania porad lekarskich

Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne
Kwidzyńskie przychodnie i gabinety lekarskie, w związku z epidemią koronawirusa, wprowadzają ograniczenia w sposobach przyjęć i rejestracji pacjentów. To efekt zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, jakie dostały placówki działające w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Dotyczą one m.in. proponowania pacjentom tzw. teleporad, czyli konsultacji przez telefon.

Komunikat Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej EMC Szpital Kwidzyn

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju preferowana forma kontaktu z Przychodnią POZ – Gabinetu Lekarzy POZ dla pacjentów zadeklarowanych do POZ Zdrowie w Kwidzynie, to kontakt telefoniczny w godz. 8-18 od poniedziałku do piątku pod numerami: 882 365 730, 55 645 84 15, 55 645 84 23.

Pod tymi numerami telefonów udzielane są teleporady – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Zakres świadczeń w ramach teleporady to ogólna konsultacja/zalecenie, e-zwolnienie, e-recepta.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia do Gabinetu Położnej POZ uruchamiamy konsultacje telefoniczne pod numerem: 795 501 848 w każdą środę w godz. 11-13. Świadczenia będą możliwe do zrealizowania dla pacjentek zadeklarowanych do POZ Zdrowie w Kwidzynie.

Komunikat NZOZ Femina, ul. Kołłątaja 3

Przychodnia otwarta będzie w godz. 7-17. W pierwszej kolejności przyjmowane będą pacjentki w pilnych i nagłych przypadkach. Wizyty kontrolne, profilaktyczne i niewymagające pilnej realizacji proponujemy przełożyć na późniejszy termin. Wprowadzamy system porad telefonicznych dostępnych pod numerami tel. 55 261 98 77 lub 798 459 958. Rejestracja odbywać się będzie wyłącznie drogą telefoniczną numerami tel. 55 261 98 77 lub 798 459 958. Istnieje możliwość wystawienia zwolnienia lekarskiego i recept po rozmowie telefonicznej lub korespondencji e-mailowej: [email protected].

Komunikat Centrum Medycyny Pracy, ul. Lotnicza 1

Rejestracja pacjentów tylko w pilnych przypadkach i wyłącznie telefoniczna pod numerami 539 968 688 i 539 927 159. W przypadku pilnej konsultacji lekarskiej pacjent zostanie umówiony na konkretną godzinę do lekarza i tylko wtedy możliwe będzie wejście do przychodni. Dotyczy to poradni POZ oraz poradni specjalistycznych. Wnioski o przepisanie leków niezbędnych do kontynuacji leczenia prosimy zgłaszać telefonicznie. Nie należy przychodzić do przychodni po recepty. W okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemiologicznego nie będą czynne specjalistyczne poradnie: rehabilitacyjna oraz poradnia medycyny sportowej. Pracownia RTG czynna będzie wyłącznie dla pilnych przypadków w czwartki od godz. 12 do 14. Gabinet stomatologiczny będzie czynny tylko dla pacjentów z bólem w piątki od godz. 9 do godz. 11. Ze względu na Państwa bezpieczeństwo prosimy o zastosowanie się do zaleceń.

Komunikat Medipunkt Centrum Medycznego, ul. Kopernika 2/19

Rejestracja odbywa się tylko telefonicznie: 507 171 747, 789 186 797. Telefon alarmowy: 606 780 407- korzystać tylko w przypadkach bardzo pilnych. Drzwi do przychodni otwiera pracownik przychodni. Po wejściu do przychodni każdy pacjent będzie miał mierzoną temperaturę ciała i obowiązkowo musi zdezynfekować ręce. W oczekiwaniu na wizytę pacjenci proszeni są o zajmowanie miejsc w poczekalni w bezpiecznej odległości, około 1 m od innych pacjentów. Na wizyty należy przychodzić o wskazanej godzinie - proszę nie przychodzić wcześniej i nie zabierać ze sobą osób towarzyszących. Odwołanie wizyty możliwe tylko telefonicznie. Jeśli będziemy zmuszeni odwołać jakiekolwiek wizyty z przyczyn od nas niezależnych na pewno skontaktujemy się z pacjentem telefonicznie.

Komunikat NZOZ Mediana, ul. Braterstwa Narodów 52

Pacjenci naszej przychodni mogą uzyskania teleporady w godzinach pracy placówki. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się do lekarza POZ w sytuacjach kiedy jest to niezbędne – zaleca się w pierwszej kolejności kontakt telefoniczny. Informujemy, że przepisanie leków do kontynuacji leczenia można zgłaszać telefonicznie.

Wykaz telefonów:

  • 55 261 5225 – w godz. 8-18 – wszelkie teleporady z zakresu lekarza POZ, łącznie z e-receptami i zaopatrzeniem na wyroby medyczne;
  • 55 279 2042 – w godz. 8-14 – dodatkowo e- recepty i zaopatrzenie na wyroby medyczne.

Komunikat Poradni Diabetologicznej, ul. Kołłątaja 3

Od 16 marca do odwołania rejestracja tylko telefoniczna. Jest możliwość konsultacji przez telefon i wystawienia recepty, tel. 55 261 62 92.

Komunikat NZOZ Artmed, ul. Kołłątaja 3

W związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemiologicznego informujemy, że od 16 marca rejestrujemy i przyjmujemy pacjentów wymagających tylko pilnej konsultacji. Rejestracja tylko przez tel. 55 646 64 02. Wystawiamy recepty po rozmowie telefonicznej.

Komunikat NZOZ Sanmed, ul. Kołłątaja 3

W związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemiologicznego, informujemy, że od dnia 13 marca rejestrujemy pacjentów wyłącznie drogą telefoniczną pod numerami tel. 55 261 64 64 oraz 782 493 227. Teleporady będą udzielane w godzinach pracy przychodni od 8 do 18.

Komunikat Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej, Specjalista Otolaryngolog Alina Stasiuk, ul. Kołłątaja 3

Rejestracja telefoniczna pod numerem 55 279 35 29.

Komunikat NZOZ Palmed, ul. Chopina 40

Rejestracja pacjentów odbywa się tylko telefonicznie. Pacjentom udzielane będą teleporady w godzinach pracy przychodni. W sytuacji, gdy jest to niezbędne, pacjent zostanie umówiony na konkretną godzinę i wtedy możliwe będzie wejście do przychodni. Numery telefonu: 783 963 856 i 55 275 97 98.

Komunikat NZPOZ Medicus, ul. Plac Plebiscytowy 2A

Rejestracja tylko przez telefon. Pacjentom udzielane będą teleporady w godzinach pracy przychodni. W sytuacji, gdy to okaże się niezbędne, pacjent zostanie umówiony na konkretną godzinę do lekarza i tylko wtedy możliwe będzie wejście do przychodni. Nie należy przychodzić po recepty. Prośby o przepisanie leków do kontynuacji leczenia należy zgłaszać telefonicznie. Telefon: 55 279 36 23.

Komunikat IPL lek. dent. M. Pionke- Gawrońska, ul. Braterstwa Narodów 33/7

Gabinet zostaje zamknięty. Wszystkie planowane zabiegi zostaną odwołane. Czas odwołania wizyt zależy od rozwoju bieżącej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej. Nasi stali pacjenci z bólem, tzw. nagłe przypadki, proszę o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 600 23 94 54 w godzinach od 12 do 14 (poniedziałek – piątek) . Jeśli nie odbieram to proszę napisać sms, aby nie blokować linii, oddzwonimy. Prosimy też o rozsądek.

Komunikat Gabinetu Stomatologicznego lek. dent. Maciej Sachanowicz, ul. Kołłątaja 3

Gabinet stomatologiczny od dnia 17 marca zostaje zamknięty do odwołania.

Przedstawiciele kwidzyńskich przychodni apelują o wyrozumiałość w kontaktach telefonicznych z uwagi na duża ilość połączeń telefonicznych i udzielanych teleporad przez personel medyczny.

Koronawirus na Pomorzu. Puste półki, kolejki...jak mieszkańc...

Znamy decyzję w sprawie trzeciej dawki szczepionki.

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
17 marca, 13:06, lekarz od recept:

Napiszcie państwo kogo wyleczył Ciepły Artur z przychodni na Kołątaja?Od 20 lat wypisuje tylko recepty ,L4 i skierowania na badania. Przecież to jest miernota lekarska co porządnych studiów nie skończył . Kogo on wyleczył? Chyba tylko swoją byłą żone z kłopotów jak ją zostawił

17 marca, 16:13, Gość:

To fakt !!Ciebie nie wyłączył bo coraz głupszy jesteś

On Artura i tak nie przebije głupotą. Artur jest miszczem w wypisywaniu L4 i wymyślaniu chorób na szybko.

G
Gość
17 marca, 13:06, lekarz od recept:

Napiszcie państwo kogo wyleczył Ciepły Artur z przychodni na Kołątaja?Od 20 lat wypisuje tylko recepty ,L4 i skierowania na badania. Przecież to jest miernota lekarska co porządnych studiów nie skończył . Kogo on wyleczył? Chyba tylko swoją byłą żone z kłopotów jak ją zostawił

To fakt !!Ciebie nie wyłączył bo coraz głupszy jesteś

l
lekarz od recept

Napiszcie państwo kogo wyleczył Ciepły Artur z przychodni na Kołątaja?Od 20 lat wypisuje tylko recepty ,L4 i skierowania na badania. Przecież to jest miernota lekarska co porządnych studiów nie skończył . Kogo on wyleczył? Chyba tylko swoją byłą żone z kłopotów jak ją zostawił

s
szpital w kwidzynie

Prywatne przychodnie i tak pracują jak chcą. W wielu przychodniach w Kwidzynie lekarz siedzi 2 godz i wraca do domu żeby odpocząc przed otwarciem prywatnego gabinetu wieczorem gdzie zarabia na spłate kredytu hipotecznego.

A co ze szpitalem w Kwidzynie? Przyjmuje chorych na oddział zakaźny?

Dodaj ogłoszenie