Koniec pucharowej przygody Relaksu Ryjewo

Jak spaść, to z wysokiego konia. W meczu 1/8 Pucharu Polski na szczeblu województwa nasz powiatowy rodzynek, Relax Ryjewo, przegrał z III-ligową Kaszubią Kościerzyna aż 1:6. Mecz był jednak sportowym świętem w 3-tysięcznym Ryjewie.

W obecnej edycji Pucharu Polski Relax wyeliminował dwóch IV-ligowców, Pogoń Prabuty i Pomezanię Malbork, ale III-ligowa Kaszubia okazała się za mocna. Mecz od początku nie układał się po myśli ryjewian. W 25 minucie goście prowadzili już 2:0 i wiadomo było, że o kolejną niespodziankę będzie trudno. Nadzieję dał jednak gol, którego jeszcze przed przerwą zdobył Radosław Martyka. Grający trener Relaksu trafił do siatki po rzucie rożnym rozegranym w trójkącie.

Wynik 1:2 utrzymywał się dość długo, a V-ligowcy z Ryjewa niewiele ustępowali wyżej notowanym przeciwnikom a swojego szczęście próbowali głównie przy okazji stałych fragmentów gry.
- Choć Kaszubia miała swoje okazje, to jednak i dla nas nie wyglądało to najgorzej - relacjonuje Radosław Martyka.
Niestety wszystko zmienił trzeci gol dla rywali. Wtedy gospodarze pękli, w końcówce opadli nieco z sił i w ciągu ostatnich dziesięciu minut Kaszubia wbiła im aż cztery gole.

Wyniki 1/8 finału wojewódzkiego PP:
Czarni Czarne - Bytovia Bytów 1:3, Wietcisa Skarszewy - Gryf Wejherowo 0:3, Pogoń Lębork - Orkan Rumia 3:0, Gryf 2009 Tczew - Orlęta Reda 4:4, karne 5:3, Grom Kleszczewo - Cartusia Kartuzy 0:0, karne 4:2, Relax Ryjewo - Kaszubia Kościerzyna 1:6, Olimpia Sztum - Lechia II Gdańsk 1:2, Jantar Ustka - Gryf 95 Słupsk - mecz odwołany.