Juniorzy MTS Kwidzyn w finale mistrzostw Polski! Półfinał był prawdziwym dreszczowcem

Półfinał mistrzostw Polski juniorów - Kwidzyn, 27 lutego-1 marca
Półfinał mistrzostw Polski juniorów - Kwidzyn, 27 lutego-1 marca Rafał Cybulski
Nawet najzagorzalsi fani juniorów MTS Kwidzyn mogli mieć w ten weekend momenty zwątpienia, ale podopieczni Patryka Rombla jednak wykaraskali się z poważnych tarapatów i z drugiego miejsca awansowali do Final Four. Pierwsze miejsce przypadło Siódemce-Miedzi Legnica.

W pierwszym meczu z MKS MOS Junior Wrocław wydawało się, że kwidzynianie kontrolują sytuację. Prowadzili już różnicą czterech goli, ale potem stanęli, a rywale bezwzględnie wykorzystali chwile słabości MTS. Skończyło się czterobramkowym zwycięstwem Juniora, co było sporą niespodziankę.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Juniorki MTS Kwidzyn najlepsze w półfinale. Finał mistrzostw Polski już za 2 tygodnie

Drugiego dnia MTS już nie zawiódł i planowo pokonał Padwę Zamość, ale w ostatnim meczu kwidzynianie potrzebowali jeszcze wygranej z niepokonaną dotąd Siódemką Miedzią Legnica. Już przed turniejem trener Patryk Rombel ostrzegał przed tym zespołem, ale nikt chyba się nie spodziewał tak koszmarnego otwarcia w wykonaniu MTS. Po 17 minutach kwidzynianie przegrywali 2:9 i ich awans stanął pod dużym znakiem zapytania.

Na szczęście jeszcze przed przerwą zdołali odrobić nieco strat, a w drugiej odrodzili się niczym feniks z popiołu i rozbili rywali. Pięciobramkowe zwycięstwo nie pozwoliło im jednak wygrać całej imprezy, bo w "małej tabelce" sumującej wyniki pomiędzy trzema drużynami z 4 pkt. najlepsi okazali się legniczanie. To będzie miało swoje konsekwencje, bo w Final Four MTS na początek zagra z bardzo mocną Wisłą Płock.

Poniżej wyniki, a wkrótce na portalu kwidzyn.naszemiasto.pl znajdziecie jeszcze galerię zdjęć Aleksandra Łubińskiego oraz krótki materiał filmowy z meczu MTS Kwidzyn-Siódemka Miedź Legnica