Juniorzy MTS Kwidzyn przegrali z Anilaną I Łódź. Kwidzynianie rozpoczynają ćwierćfinał mistrzostw Polski bez punktów

W pierwszym spotkaniu turnieju ćwierćfinałowego kwidzynianie przegrali z gospodarzami czyli Anilaną I Łódź Fot. youtube.com
Ćwierćfinał mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej niestety rozpoczął się dla kwidzynian od porażki. Podopieczni trenera Macieja Mroczkowskiego przegrali z gospodarzami turnieju 32:24 i chcąc myśleć o awansie muszą szukać punktów w kolejnych dwóch meczach. Katem MTS okazał się Filip Węgliński, który rzucił kwidzynianom aż 14 bramek!

Początek meczu był co prawda dość wyrównany, jednak już w 12 minucie, po bramkach Artura Ekstowicza, kwidzynianom udało się wypracować dwubramkową przewagę nad rywalami - 4:6.

MTS Kwidzyn przegrał z Anilaną I Łódź na otwarcie ćwierćfinału mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej

Chwilę później odpowiedzieli jednak gospodarze, którzy zdobyli 6 branek przy zaledwie jednym trafieniu kwidzynian. Po 18 minutach gry Anilana prowadziła już zatem z Kwidzynem 10:7. Co gorsze rozkręcił się Filip Węgliński, który punktował kwidzynian w kolejnych akcjach. To właśnie dzięki jego skuteczności w 24 minucie gry łodzianie prowadzili już 14:10. Cztery minuty później po bramkach Marcela Kamińskiego i Bartosza Kacprzaka gospodarze powiększyli natomiast swoją przewagę do 6 bramek - 18:12. Ostatecznie pierwsza połowa meczu zakończyła się jednak pięciobramkowym prowadzeniem Anilany I.

Po przerwie MTS starł się odrobić straty, a po trafieniach Artura Ekstowicza kwidzynianie nawet zbliżyli się do rywali na 4 bramki - 17:21. Niestety w ataku gospodarzy nadal brylowali Filip Węgliński oraz Marcel Kamiński, którzy punktowali kwidzynian niemal na każdym kroku. W efekcie po 39 minutach gry Anilana I prowadziła 23:17, a 9 minut później przewaga gospodarzy wzrosła do 7 trafień - 27:20. Kwidzynianie próbowali swych sił, ale w końcowym kwadransie gry do bramki rywali trafiał wyłącznie Artur Ekstowicz i to w większości z rzutów karnych. Łodzianie zaś szli zaś za ciosem i w 51 minucie powiększyli swoją przewagę do wyniku 28:21. W 58 minucie gry gol Jana Szwedy-Lewandowskiego powiększył zaś prowadzenie Anilany do 9 bramek - 31:22. Rozmiary porażki w końcówce meczu skorygował jeszcze Artur Ekstowicz, ale pewne zwycięstwo na otwarcie turnieju odnotowali łodzianie.

Warto dodać, że w drugim meczu SPR Wybrzeże III Gdańsk wyraźnie pokonało Orlen Wisłę Płock 28:19 (13:8). W sobotę, 6 marca kwidzynianie zmierzą się z drużyną Wybrzeża III, a w drugiej parze powalczą Anilana I Łódź i Orlen Wisła Płock.

UKS Anilana I Łódź - MTS Kwidzyn 32:24 (19:14)

Anilana I: Marciniak, Metrycki - Mikulski 1, Jakubiec 2, Samulczyk, Chybiński 1, Węgliński 14, Gajewski, Szweda-Lewandowski 1, Kolasiński, Kamiński 8, Kacprzak 4, Świątkiewicz 1.
MTS: Jankowski, Wysocki, Czepułkowski - Rozwadowski 2, Kwiatkowski 1, Ekstowicz 9, Laska, Ebertowski 2, Latopolski 3, Stalka, Koper, Zelek 3, Raczkowski 1, Grochowski 3, Węckowski.