Juniorzy młodsi MTS Kwidzyn zagrają w półfinale mistrzostw Polski

Mimo jednej porażki juniorzy młodsi MTS Kwidzyn awansowali do półfinału mistrzostw Polski. Podopieczni Patryka Rombla ulegli tylko Vive Tauronowi, ale razem z kielczanami awansowali do dalszej fazy rywalizacji.

Kwidzynianom już na początek przyszło zmierzyć się z najtrudniejszym rywalem. Mecz dwóch faworytów był bardzo zacięty i od początku prowadzenie często się zmieniało. Pod koniec pierwszej połowy Vive odskoczyło jednak na trzy bramki, ale MTS nie spasował i po przerwie dość szybko odrobił straty, a w 43 minucie prowadził nawet 22:20. W końcówce wynik znów jednak najczęściej oscylował wokół remisu.W 58 min. było 28:28, a potem kwidzynianie mieli dwie znakomite okazje, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Niestety żadnej z nich nie wykorzystali, a w ostatnich sekundach to kielczanie wyprowadzili kontrę, która dała im jednobramkowe zwycięstwo. Dla trenera Patryka Rombla będzie to więc pamiętny weekend, bo Vive pokonało zarówno jego juniorów, jak i seniorów (CZYTAJ TUTAJ)

Dwa kolejne mecze były dla MTS Kwidzyn formalnością. Najpierw kwidzynianie łatwo ograli Nike Ciechanów, a potem mimo wielu rotacji w składzie wygrali z Krakowiakiem Kraków. Najwięcej bramek w trzech meczach, bo aż 29, zdobył Alan Guziewicz, zaś drugim strzelcem drużyny był Patryk Grzenkowicz - 15 goli.