Juniorki MTS Kwidzyn znów srebrne. Wygrany półfinał, ale w finale lepsza była Varsovia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Kwidzyński MTS po raz czwarty z rzędu zdobył wicemistrzostwo Polski juniorek starszych. W rozegranym w Warszawie turnieju Final Four nasze dziewczęta najpierw po dramatycznym meczu pokonały SPR Olkusz, a potem w wielkim finale uległy Varsovii. To już siódmy z rzędu medal kwidzynianek w tej kategorii wiekowej. To wyczyn nie lada świadczący o tym, że MTS Kwidzyn jest prawdziwym fenomenem jeśli chodzi o szkolenie dzieci i młodzieży w tej dyscyplinie sportu.

Zwycięski półfinał
W Warszawie spotkały się cztery najlepsze zespoły w kategorii juniorek starszych, a więc dziewczęta z rocznika 1999 lub młodsze. W piątek rozegrano półfinały, MTS w pierwszej parze zmierzył się z SPR Olkusz. Rywalki były dobrze znane podopiecznym Roberta Majdzińskiego, gdyż przed miesiącem pokonały je po zaciętym meczu w 1/8 finału MP. Tym razem wydawało się, że kwidzyniankom pójdzie łatwiej, bo zaczęły naprawdę znakomicie. Po 4 minutach było już 4:1, a po 10 nawet 6:2. Od tego momentu MTS grał jednak znacznie gorzej. Najpierw zespół z Małopolski zdobył 3 gole z rzędu i zniwelował straty do jednej bramki, a pod koniec pierwszej połowy przy stanie 9:7 dla kwidzynianek zdobył kolejno 4 bramki i zrobiło się 9:11.

Drugą połowę MTS też zaczął źle i przegrywał nawet 9:13, jednak kwidzynianki szybko wzięły się w garść i w 43 min. było już 14:14. Potem wynik właściwie cały czas oscylował wokół remisu. Tylko raz, w 54 min., nasze juniorki odskoczyły na 2 gole (19:17), ale chwile później znów był remis. W regulaminowym czasie mecz skończył się wynikiem 21:21, więc o tym o kto zagra w finale decydowały rzuty karne. A w tych kwidzynianki były nieomylne. Bramki dla MTS zdobyły kolejno Milena Kaczmarek, Ola Kreft, Michalina Wąsik i Karolina Wicik, a po golu tej ostatniej rzut jednej z rywalek obroniła Karolina Kobyłko. Kropkę nad "i" postawiła Wiktoria Heromińska, która chwilę potem została niemal zgnieciona przez szalejące z radości koleżanki.

Przegrany finał
W sobotnim finale MTS mierzył się z Varsovią, którą 2 tygodnie temu pokonał 25:23. Tym razem to jednak warszawianki wystąpiły w roli gospodyń. Spotkanie rozpoczęło się nie najlepiej dla MTS, bo w 7 min. kwidzynianki przegrywały 1:4, a nieco później 3:6. Trzy gole z rzędu pozwoliły jednak szybko odrobić straty, a kolejna seria trzech trafień przy stanie 7:7 dała nawet MTS trzybramkowe prowadzenie. Niestety w końcówce pierwszej połowy znów dominowały warszawianki, które zdobyły 4 bramki i po 30 minutach było 10:11.

W drugiej połowie MTS na moment odzyskał prowadzenie, ale decydujący okazał się okres między 33 a 40 minutą. Przy stanie 13:12 dla kwidzynianek Varsovia zdobyła kolejno 5 bramki i wypracowała sobie solidną zaliczkę. W dodatku później warszawianki poszły za ciosem i powiększały przewagę, w 52 min. było już 24:17, co właściwie przesądziło kwestię tytułu mistrzowskiego. I choć w samej końcówce kwidzynianki zerwały się jeszcze do odrabiania strat to jednak zabrakło im już czasu i ostatecznie przegrały 24:27.

Na koniec dodajmy, że aż trzy zawodniczki MTS Kwidzyn - Wiktoria Heromińska, Aleksandra Kreft i Karolina Wicik - zostały wybrane do najlepszej "7" turnieju. Uwaga! Do relacji dołączyliśmy trochę pomeczowych zdjęć autorstwa Piotra Widza, który był członkiem całkiem sporej grupy kibiców z Kwidzyna, którzy udali się do stolicy.

MTS Kwidzyn - SPR Olkusz: Rzuty karne