Juniorki MTS Kwidzyn zagrają w Final Four mistrzostw Polski!

Juniorki MTS Kwidzyn awansowały do Final Four Mistrzostw Polski. Podopieczne Roberta Majdzińskiego zapewniły to sobie wygrywając w miniony weekend turniej w Tychach. W drugim turnieju półfinałowym trzecie miejsce zajął MTS II Kwidzyn, co również trzeba uznać za świetny wynik.

Zespół MTS I Kwidzyn był faworytem turnieju w Tychach i nie zawiódł. Nasze juniorki rozpoczęły rywalizację od zwycięstwa z Koroną Handball Kielce. Rywalki w pierwszej połowie dotrzymywały im jeszcze kroku, ale po przerwie przewaga MTS była już wyraźna i skończyło się 10-bramkowym zwycięstwem kwidzynianek. Najskuteczniejsze w naszym zespole były Alicja Pękala (8 goli) i Joanna Gędłek (7).

Drugiego dnia turnieju rozegrane zostały derby Pomorza. Tak jak i w lidze wojewódzkiej MTS nie miał w nich większych problemów by pokonać GTPR Vistal Gdynia. Tym razem kwidzynianki już przed przerwą wypracowały sobie kilkubramkową zaliczkę, a potem do końca kontrolowały spotkanie. Najwięcej goli znów zdobyły Joanna Gędłek (8) i Alicja Pękala (5).

Na koniec pewne już awansu kwidzynianki zmierzyły się z gospodyniami, MOSM Tychy. W tym meczu dość utrzymywał się remis, bo rywalki tylko w przypadku zwycięstwa również mogły zapewnić sobie awans. W drugiej połowie MTS znów jednak pokazał klasę i zwyciężył 31:25. Do bramki tyszanek znów najczęściej trafiały Alicja Pękala (9) i Joanna Gędłek (7). Oprócz kwidzynianek awans do Final Four wywalczył także GTPR Vistal, ale o tym zadecydowała dopiero mała tabelka uwzględniająca mecze pomiędzy trzema drużynami, które zgromadziły po 2 pkt.

Zabrakło trochę szczęścia
Z drugiego turnieju, który rozegrano w dniach 8-10 lutego, awans wywalczyły drużyny Ruchu Chorzów i Varsovii Warszawa. Trzecie miejsce w imprezie zajął MTS II Kwidzyn złożony z zawodniczek dolnego rocznika. Co ciekawe ten zespół również prowadził Robert Majdziński, który po prostu w miniony piątek przemieścił się z Chorzowa do Tychów. Na szczęście daleko nie miał. W Chorzowie jego podopieczne najpierw wysoko uległy faworyzowanemu Ruchowi, a w drugim, kluczowym meczu, uległy Varsovii. Do przerwy kwidzynianki nawet prowadziły, ale w drugiej połowie pękły. Na koniec MTS II pewnie jednak ograł Handball 28 Wrocław co dało trzecie miejsce w turnieju i miejsca 5-6 Polsce.

- To i tak wielki i sukces i ewenement na skalę kraju, bo jako klub mamy dwie drużyny w pierwszej "6", ale kto wie czy gdyby nie pech i kontuzja naszej podstawowej bramkarki, to nie mielibyśmy szansy na dwa zespoły w Final Four. Myślę, że była na to szansa - podsumowuje trener Robert Majdziński.

Teraz czekamy jeszcze na decyzję, gdzie odbędzie się turniej Final Four. Kwidzyn jest poważnym kandydatem do jego organizacji, zwłaszcza że drugi zwycięzca, Ruch Chorzów, był gospodarzem Final Four przed rokiem. Jednak MTS organizował ją z kolei dwa lata temu. Warto zresztą przypomnieć, że w obu ostatnich finałach o złoto biły się właśnie Ruch i MTS, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że tak samo będzie i w tym roku. Dodajmy, że oba ostanie finały wygrał Ruch, ale MTS triumfował w 2014 roku, gdy w finale pokonał Koronę Handball Kielce.
Tegoroczny Final Four odbędzie się w dniach 24-25 lutego. W parach półfinałowych zmierzy się z GTPR Vistalem Gdynia, zaś MTS z Varsovią.

Uwaga! Pierwsze z zamieszczonych zdjęć nadesłały nam same zawodniczki, a pozostałe pochodzą z turnieju 1/8 finału, który rozegrano w Kwidzynie.