Juniorki MTS Kwidzyn w wielkim finale! W sobotę mecz o złoto

Juniorki MTS Kwidzyn po raz drugi z rzędu zagrają w finale mistrzostw Polski. W półfinałowym meczu rozgrywanego w Chorzowie Final Four podopieczne Edyty Majdzińskiej zdeklasowały Vistal Gdynia wygrywając 36:21 (17:9). W drugim półfinale Ruch Chorzów pokonał Handball-28 Wrocław 37:24.

Początek meczu był dość nerwowy w wykonaniu obu zespołów i na pierwszego gola trzeba było czekać 6 minut. Jako pierwsze do bramki trafiły gdynianki, ale zaraz potem MTS wyrównał, a z każdą kolejną minutą kwidzynianki spisywały się już tylko lepiej. W 9 min. było jeszcze 3:3, lecz potem podopieczne Edyty Majdzińskiej zdobyły 7 goli z rzędu i w 16 min. było już 10:3. W kwidzyńskiej bramce, po raz kolejny w tym sezonie, świetny mecz rozgrywała Aleksandra Bielak, zaś w ataku rywalki nękały głównie zawodniczki naszej drugiej linii, czyli Malwina Hartman, Joanna Gędłek i Justyna Świerczek, choć swoje dołożyły też lewoskrzydłowa Julia Siuda i obrotowa Ilona Chmara.

Po pierwszej połowie MTS prowadził już 17:9, ale w drugiej kwidzynianki wcale nie zwolniły tempa. W 39 min. prowadziły już 25:11 i mniej więcej wtedy Edyta Majdzińska zaczęła wpuszczać na boisko dublerki. Te wcale nie spisywały się gorzej i dlatego do samego końca jej podopieczne utrzymywały wysoką, kilkunastobramkową przewagę. Dobrą zmianę dały m.in. Weronika Orlich i Alicja Pękala, ale dwa razy na listę strzelczyń wpisała się nawet nominalna trzecia lewoskrzydłowa Wiktoria Heromińska. Zresztą tego dnia do bramki Vistalu trafiały niemal wszystkie zawodniczki z Kwidzyna. Ostatecznie MTS wygrał 35:21 i jutro, po raz drugi z rzędu w tej kategorii wiekowej, zagra o złoto. Przed rokiem kwidzynianki przegrały we własnej hali finałowe starcie z Ruchem Chorzów, więc teraz pora na rewanż.
Mecz o mistrzostwo można obejrzeć na żywo pod adresem:

MTS Kwidzyn - Vistal Gdynia 36:21 (17:9)
MTS: Bielak, Kłos, Winiewska - Gędłek 6, Hartman 6, Świerczek 5, Chmara 3, Orlich 3, Pękala 3, Siuda 3, Grabowska 2, Heromińska 2, Kowalska 2, Szynkaruk 1, Grulkowska, Zagórska.

Do relacji dołączyliśmy zdjęcia z turnieju półfinałowego, który rozgrywany był w Kwidzynie