Juniorki MTS Kwidzyn pokonały Arkę Gdynia w półfinale mistrzostw Polski w piłce ręcznej. O złoto kwidzynianki powalczą z Varsovią Warszawa

Juniorki MTS Kwidzyn pokonały Arkę Gdynia w półfinale mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej. Kwidzynianki powalczą teraz o złoto z Varsovią Warszawa Mirosław Wiśniewski
Pierwszy krok jest już za nami. Szczypiornistki MTS Kwidzyn pokonały Arkę Gdynia 25:19 i zagwarantowały sobie srebrny medal mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej. W sobotę, 5 marca 2022 r. powalczą jeszcze o złoto, a ich rywalem będzie UKS Varsovia Warszawa.

Początkowo mecz był dość wyrównany, choć z lekkim wskazaniem na gospodynie. W 7 minucie meczu, po serii trafień Patrycji Drewnik, kwidzynianki prowadziły bowiem 4:2. Gol Kingi Papke szybko zbliżył jednak gdynianki na jedną bramkę, a sytuacja ta utrzymała się do 10 minuty meczu i wyniku 5:4 dla Kwidzyna.

Wówczas podopieczne trenera Mariusza Kupca rozegrały rewelacyjne 10 minut. W tym czasie kwidzynianki zdobyły 7 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach Arki, wychodząc na wysokie prowadzenie 12:6. Sześciobramkowa przewaga MTS utrzymała się jeszcze do 24 minuty gry i wyniku 14:8 dla gospodyń. Niestety końcówka pierwszej połowy meczu to już przewaga Gdyni. W efekcie, dzięki trefieniom Marty Bąkowskiej i Mai Narożnej (karne), na przerwę zespoły schodziły przy zaledwie dwubramkowym prowadzeniu Kwidzyna.

Po wznowieniu gry jako pierwsza trafiła Kinga Papke, dzięki czemu różnica między zespołami zmniejszyła się do zaledwie jednej bramki - 14:13. Na gola rywalek szybko odpowiedziała jednak Milena Boryń, po czym przez kolejne 12 minut na parkiecie dominowały gospodynie. MTS zdobył tym razem 6 bramek przy dwóch trafieniach gdynianek, co po 44 minutach gry dało miejscowym powrót do 6-bramkowej przewagi w tym spotkaniu - 21:15. Arka próbowała oczywiście odrobić straty, ale nie mogły poradzić sobie z defensywą MTS. W efekcie bramki dla Gdyni padały najczęściej z rzutów karnych (trzy kolejne trafienia Mai Narożnej). Po dobrym fragmencie gry zawodniczkom Arki udało się nawet zmniejszyć rozmiary strat do zaledwie 3 trafień - 22:19. Wydawało się wówczas, że gdynianki znalazły sposób na MTS, ale końcowe minuty meczu ponownie należały do miejscowych.

Trafienia Patrycji Drewnik, Anny Grzony i Karoliny Monki przypieczętowały zwycięstwo Kwidzyna, który tym samym zagwarantował sobie medal mistrzostw Polski juniorek. Póki co jest on w kolorze srebra, jednak w sobotę, 4 marca 2022 r. o godz. 13.00, podopieczne trenera Mariusza Kupca powalczą o złoto. Rywalkami juniorek MTS Kwidzyn będzie UKS Varsovia Warszawa, która w swoim meczu półfinałowym pewnie pokonała SPR Sośnicę Gliwice 41:24 (23:14).

MTS Kwidzyn - SPR Arka Gdynia 25:19 (14:12)

MTS: Pentek, Peplińska - Trzaska 2, Milewska 1, Domka 6, Jeżowska Z., Boryń 2, Grzona 1, Zgleszewska, Drewnik 9, Jeżowska M., Dębek 2, Monka 1, Nowicka 1.
Arka: Pacholczyk, Kuśpiet, Godzina - Dobek 3, Bąkowska 3, Powarzyńska, Zegarlicka, Gierasimow 1, Graban, Krynicka 1, Papke 4, Narożna 7, Gromek.