Juniorki MTS Kwidzyn mistrzyniami województwa pomorskiego. W styczniu początek walki o mistrzostwo Polski

Zwycięstwo MTS I nad Arką Gdynia zagwarantowało kwidzyniankom tytuł mistrzyń województwa pomorskiego w piłce ręcznej juniorek. Fot. Mirosław Wiśniewski
Zawodniczki MTS I Kwidzyn zostały mistrzyniami województwa pomorskiego juniorek w piłce ręcznej. W swym ostatnim meczu ligowym kwidzynianki pokonały aspirujące do tego tytułu gdynianki wygrywając 31:22. Teraz przed zespołem prowadzonym przez trenera Roberta Majdzińskiego walka na szczeblu centralnym rozgrywek juniorskich.

Mecz kwidzynianek z Arką Gdynia rozpoczął się od bramek Andżeliki Zimoch i Sandry Guziewicz. Na odpowiedź ze strony rywalek kwidzynianki nie musiały czekać zbyt długo. Cztery bramki rzucone przez Arkę przy zaledwie jednym skutecznym rzucie karnym gospodyń (Julia Kupc) pozwoliły gdyniankom w 7 minucie meczu na objęcie prowadzenia 3:4. Skromna przewaga Arki utrzymywała się przez kolejne 2 minuty do stanu 5:6. Wówczas zaatakowały podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego. Przez kolejne 14 minut kwidzynianki zdobyły bowiem 7 bramek przy zaledwie jednym trafieniu rywalek (Paulina Peplińska). W efekcie na 4 minuty przed końcem pierwszej połowy MTS I prowadzi 12:7. Przed przerwą prowadzenie kwidzynianek powiększyła jeszcze Julia Kupc i gospodynie schodziły do szatni prowadząc 6 bramkami.

Po przerwie gra była już bardziej wyrównana, choć zauważalną przewagę miały kwidzynianki. W efekcie w 36 minucie, po bramce Sandry Guziewicz, zawodniczki MTS I powiększyły swoją przewagę do 7 bramek - 18:11. Cztery minuty później, po bramce Dominiki Borowskiej, przewaga ta wzrosła natomiast do 8 bramek - 21:13. Gdy w 50 minucie meczu gol Laury domki z rzutu karnego dał kwidzyniankom prowadzenie dziesięcioma bramkami - 27:17 wiadomym było, że nikt gospodyniom nie odbierze już zwycięstwa. MTS I natomiast nie zwalniał tempa i po golach Marty Myścich, Laury Domki oraz Mileny Boryń powiększył swoją przewagę do 13 bramek - 30:17. Gdynianki doszły do głosu tak naprawdę dopiero w ostatnich 5 minutach meczu, kiedy wszystko było już dawno rozstrzygnięte. Pięć bramek Arki przy jednym trafieniu Dominiki Gimińskiej pozwoliły zakończyć to spotkanie przy dziewięciobramkowej przewadze Kwidzyna. Tytuł mistrzowski i wygrana w lidze wojewódzkiej juniorek w piłce ręcznej przypadła zatem zawodniczkom MTS I Kwidzyn. Po meczu odbyła się również dekoracja medalowa obu drużyn. Gdynianki zakończyły rywalizację ligową ze srebrnymi medalami, natomiast zespół z Kwidzyna odebrał złote krążki.

MTS I Kwidzyn - SPR Arka Gdynia 31:22 (14:8)

MTS I: Markava, Kobyłko - Guziewicz 8, Myścich 1, Kossakowska, Domka 2, Kamieniecka, Czapiewska, Boryń 1, Gimińska 1, Kubiak 2, Zimoch 7, Szynkaruk, Kupc 7, Borowska 2.
Arka: Świderska, Nowakowska - Petroll, Witkowska 1, Przywara 5, Peplińska 4, Mielewczyk 4, Bielska 1, Głębocka, Lewandowska 2, Piskorowska 2, Bąkowska 3, Dulińska.

Wyniki 9 kolejki:

MTS I Kwidzyn – SPR Arka Gdynia 31:22 (14:8), Truso Elbląg – Sambor Tczew 38:31 (19:17), Conrad Gdańsk - pauza

Wyniki 10 kolejki:

SPR Arka Gdynia – MKS Truso Elbląg 23:21 (15:15), Sambor Tczew - Conrad Gdańsk 39:19 (14:9), MTS I Kwidzyn – pauza.