Juniorki MTS Kwidzyn bez problemów awansowały do Final Four!

Juniorki MTS Kwidzyn w tym sezonie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, w większości przypadków gromiąc kolejne rywalki. Nie inaczej było w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski, który w ten weekend rozgrywany był w Kwidzynie. Podopieczne Edyty Majdzińskiej wygrały wszystkie trzy mecze i z łatwością awansowały do Final Four, czyli najlepszej czwórki w kraju.

Turniej półfinałowy juniorki MTS Kwidzyn zaczęły od wysokiego zwycięstwa z MKS MOS Gniezno. Gospodynie pozwoliły zdobyć rywalkom ledwie 15 goli i pokonały je różnicą 22 trafień! W bramce MTS świetnie spisywała się Aleksandra Bielak, zaś w ataku ciężar gry rozkładał się na kilka zawodniczek, a najskuteczniejsze tego dnia były Malwina Hartman, Alicja Pękala i Justynę Świerczek – wszystkie zdobyły po 6 goli.

W sobotę emocji było nieco więcej, bo kwidzyniankom postawiło się Zagłębie Lubin. W 18 minucie MTS przegrywał nawet 6:8, ale jeszcze przed przerwą podopieczne Edyty Majdzińskiej z nawiązką odrobiły straty, a po przerwie kontrolowały wydarzenia na boisku, choć rywalki dwukrotnie dochodziły je na jedną bramkę. W końcówce zwycięstwo kwidzynianek ani przez chwilę nie było jednak zagrożone, które ostatecznie wygrały spotkanie różnicą 4 goli. Najskuteczniejsza w ekipie MTS tym razem była Joanna Gędłek – 9 goli.

Po dwóch dniach MTS miał już więc awans w kieszeni, ale do rozstrzygnięcia pozostała jeszcze kwestia pierwszego miejsca w turnieju. Jak się jednak okazało w meczu z Handballem Wrocław w miarę emocjonujące było tylko pierwszych 25 minut, bo potem dominacja kwidzynianek była już wyraźna. W bramce znów dobrze spisywała się Ola Bielak, a potem dobrą zmianę dała jej Joanna Kłos. Za to w ataku pozycyjnym pierwsze skrzypce grała Justyna Świerczek (9 goli), a w kontrze nie do zatrzymania była Daria Szynkaruk, zaś wszystkim jak zawsze świetnie dyrygowała kapitan drużyny, Malwina Hartman.

Dodajmy jeszcze, że w ten weekend awans, ale do półfinału wywalczyli juniorzy MTS Kwidzyn. Podopieczni Macieja Mroczkowskiego wygrali turniej ćwierćfinałowy w Ostrowie z kompletem zwycięstw. Więcej na ten temat na portalu kwidzyn.naszemiasto.pl przeczytacie jutro