Juniorki MTS I Kwidzyn awansowały do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. W turnieju w Krapkowicach zajęły II miejsce

W kolejnej rundzie Mistrzostw Polski juniorek MTS I Kwidzyn zmierzy się ekipami Zabrza, Gdyni oraz Żor Fot. UM Kwidzyn
Zawodniczki MTS I Kwidzyn awansowały do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej. Kwidzynianki zajęły II miejsce w turnieju 1/8 finału rozgrywanym w Krapkowicach, gdzie ustąpiły jedynie AZS AWF Warszawa, przegrywając dopiero w rzutach karnych.

Pierwszego dnia podopieczne duetu trenerskiego: Robert Majdziński – Mariusz Kupc zmierzyły się z gospodyniami turnieju, a mecz od początku toczył się pod dyktando MTS. Już po 4 minutach gry kwidzynianki prowadziły 3:1. Co prawda chwilę później Otmęt Krapkowice zdołał doprowadzić do wyrównania, ale w kolejnych minutach liczył się już tylko jeden zespół. Kwidzynianki rozpoczęły od zdobycia 6 bramek z rzędu i wyniku 9:3. Po 17 minutach gry MTS prowadził już 11:4, aby ostatecznie zakończyć pierwszą połowę z przewagą 11 bramek – 19:8.
Po zmianie stron MTS I Kwidzyn konsekwentnie powiększał swoją przewagę. W 42 minucie kwidzynianki prowadziły 26:12, a osiem minut później już 31:15. Ostatecznie mecz zakończył się natomiast 20-bramkową wygraną Kwidzyna.

Otmęt Krapkowice - MTS I Kwidzyn 20:40 (8:19)

MTS I: Wasilewska, Niemyt - Tadajewska 2, Gimińska, Szynkaruk 1, Szostak 3, Nowicka 1, Milewska 2, Dębek 1, Domka 3, Otlewska 5, Trzaska 8, Drewnik 2, Jeżowska M. 5, Jeżowska Z. 4, Kubiak 3.

Dzień później kwidzynianki zmierzyły się z AZS AWF Warszawą i pierwsze minuty należały właśnie do rywalek. Warszawianki rozpoczęły bowiem od serii 4 bramek i pewnego prowadzenia w tym spotkaniu. Na szczęście kwidzynianki w porę się przebudziły i odpowiedziały serią 5 trafień - 5:4. W kolejnych minutach gra się natomiast wyrównała i wynik oscylował wokół remisu. Ostatecznie po 30 minutach gry jedną bramką prowadziły jednak zawodniczki AZS AWF - 15:16.
Na początku drugiej połowy akademiczki powiększyły swoją przewagę do 5 bramek - 15:21 i wydawało się, ze pewnie zmierzają po kolejne zwycięstwo tym turnieju. Szczypiornistki MTS poprawili jednak swoją grę i zdobywając 7 bramek przy dwóch trafieniach rywalek doprowadziły do wyrównania – 23:23. Niestety kolejna seria 4 trafień pozwoliła warszawiankom na zbudowanie niewielkiej przewagi – 25:29. W końcówce regulaminowego czasu świetnie radziły sobie natomiast Maria i i Zofia Jeżowskie i to dzięki ich skuteczności mecz zakończył się remisem - 30:30. Zwycięzcę musiały zatem wyłonić rzuty karne, w których lepsze okazały się warszawianki wygrywając ten element gry 2:4.

MTS I Kwidzyn - AZS AWF Warszawa 30:30 (15:16) k. 2:4

MTS I: Wasilewska - Gimińska 1, Jeżowska M. 2, Dębek 1, Jeżowska Z. 6, Szynkaruk 4, Milewska, Kubiak 6, Nowicka, Trzaska 3, Drewnik 3, Domka 4.

W ostatnim meczu MTS I Kwidzyn zmierzył się z Zagłębiem Lubin. Początek należał do rywalek, które po 7 minutach gry prowadziły 1:3. Kwidzynianki wzięły się jednak do pracy i zdobywając 5 bramek przy jednym trafieniu rywalek odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 6:4. Lubinianki próbowały odrobić straty, ale zdołały jedynie zbliżyć się do MTS na jedną bramkę. Od 15 minuty i stanu 7:6 dla Kwidzyna podopieczne duetu trenerskiego: Robert Majdziński - Mariusz Kupc coraz wyraźniej zaznaczały jednak swoją przewage. W efekcie po 22 minutach gry kwidzynianki prowadziły 15:9, aby zakończyć pierwszą połowę przewagą 7 bramek - 21:14.
Po przerwie sytuacja się nie zmieniła i MTS I Kwidzyn nadal budował swoją przewagę. Po 41 minutach gry kwidzynianki prowadziły już 30:17 i choć później pozwoliły rywalkom na nieco więcej, dość pewnie pokonały rywalki z Lubina.

Zagłębie Lubin - MTS I Kwidzyn 26:35 (14:21)

MTS I: Wasilewska, Niemyt - Trzaska 13, Milewska 1, Domka 4, Jeżowska Z. 2, Szynkaruk 8, Gimińska, Tadajewska 1, Szostak 1, Drewniak 2, Jeżowska M. 3, Dębek, Kubiak, Nowicka.

Wyniki pozostałych spotkań turnieju:

AZS AWF Warszawa - Zagłębie Lubin 37:30 (20:15), Otmęt Krapkowice - Zagłębie I Lubin 26:35 (13:18), Otmęt Krapkowice - AZS AWF Warszawa 18:42 (7:25).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0