Juniorki młodsze MTS wygrały w Krakowie pierwszy mecz turnieju finałowego mistrzostw Polski

W Krakowie rozpoczął się turniej finałowy mistrzostw Polski juniorek młodszych w piłce ręcznej. W pierwszym porannym meczu MTS Kwidzyn pokonał Słupię Słupsk 31:23 (15:10). Jutro, w drugim meczu, podopieczne Mariusza Kupca zmierza się z Varsovią Warszawa.

Kwidzynianki zaczęły nie najlepiej i po kilku minutach przegrywały 0:3. Szybko jednak odrobiły straty, a jeszcze przed przerwą wypracowały pięciobramkową przewagę. W drugiej połowie przez kwadrans ten dystans się utrzymywał, ale w końcówce MTS powiększył przewagę do ośmiu goli.

- Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale zabrakło trochę skuteczności. Dziewczyny zmarnowały m.in. 2 rzuty karne wraz z dobitkami - relacjonuje z Krakowa trener Mariusz Kupc.

Jutro o godz. 11.30 MTS zmierzy się z Varsovią Warszawa. Bezpośrednią transmisję można zobaczyć w Internecie na stronie http://www.lajkonikcup.pl/mp/index.php?go=live