Juniorki młodsze MTS Kwidzyn w finale mistrzostw Polski!

Półfinał mistrzostw Polski juniorek młodszych - zdjęcia z meczu MTS Kwidzyn-Korona Handball Kielce Rafał Cybulski
W niedzielę, w Kwidzynie, zakończył się turniej półfinałowy mistrzostw Polski juniorek młodszych. Bezkonkurencyjny okazał się w nim zespół MTS Kwidzyn. Podopieczne Edyty Majdzińskiej wygrały wszystkie trzy mecze i zagrają w Final Four. Z drugiego miejsca awansowała Korona Handball Kielce.

Poziom turnieju półfinałowego trudno uznać za szczególnie wysoki, skoro w pierwszym, piątkowym meczu juniorki młodsze MTS Kwidzyn pokonały MOSM Tychy 52:21 (16:12). Przy tym zwycięstwie sobotnie 34:20 (14:11) z Truso Elbląg należy uznać za wynik dość skromny.

Nieco większych emocji kibice doczekali się dopiero w ostatnim, niedzielnym meczu kwidzynianek. Korona Handball Kielce, która też wygrała swoje dwa wcześniejsze mecze dzielnie się trzymała do około 20 minuty i stanu 6:6. Potem, jeszcze przed przerwą, podopieczne Edyty Majdzińskiej w ekspresowym tempie "odjechały" na sześć goli, a w drugiej połowie, mimo nie najlepszej gry spokojnie utrzymywały bezpieczną przewagę. Ostatecznie dziewczęta z MTS wygrały 26:21 (14:8).

Dodajmy, że w Final Four, obok kwidzynianek i kielczanek zagrają jeszcze Vistal Gdynia (I miejsce w 2. półfinale) i Olimpia-Beskid Nowy Sącz. Głównym faworytem wydaje się MTS, który przecież w tym sezonie dwukrotnie pokonał już gdynianki w lidze wojewódzkie. W obu przypadkach różnicą trzech goli.

Dziś do krótkiej informacji dołączamy galerię zdjęć z niedzielnego meczu juniorek młodszych MTS, a jutro na portalu kwidzyn.naszemiasto.pl znajdziecie statystyki z półfinałów oraz krótki filmik.