Juniorki młodsze MTS Kwidzyn. Łatwe zwycięstwa w 1/8 finału mistrzostw Polski

Justyna Świerczek (w wyskoku), to jedna z tych zawodniczek, która w tym roku wywalczyła już jeden medal mistrzostw Polski - srebro w kategorii juniorek fot. Aleksander Łubiński/UM Kwidzyn
To była czysta formalność. Juniorki młodsze (rocznik 1998 i młodsze) MTS Kwidzyn wysoko wygrały oba mecze turnieju 1/8 finału mistrzostw Polski, którego były gospodyniami i z pierwszego miejsca awansowały do ćwierćfinałów.

W tym roczniku MTS też powinien powalczyć o medal mistrzostw Polski, a może nawet nasze dziewczęta należy uznać za główne faworytki tej rywalizacji, bo Edyta Majdzińska dysponuje naprawdę mocnym zespołem. Starsze dziewczęta z rocznika 1998 pod jej wodzą w cuglach wygrały bowiem ligę wojewódzką jako MTS I, a teraz zespół wzmocniły jeszcze najbardziej uzdolnione zawodniczki z rocznika 1999, które jako MTS II, pod wodzą Mariusza Kupca, w tejże samej lidze, zajęły trzecie miejsce.

Dodajmy, że najlepsze z tych starszych przed rokiem cieszyły się w tej kategorii ze srebra, a w tym roku spora grupa z nich (m.in. Świerczek, Pękala, Gędłek, Szynkaruk, Kłos), ze starszymi koleżankami wywalczyła już wicemistrzostwo Polski juniorek (CZYTAJ TUTAJ).

Wyniki 1/8 finału mistrzostw Polski juniorek młodszych
• MTS Kwidzyn - MKS Karczew 38:19 (22:9)
Bramki dla MTS: Gędłek 7, Pękala 7, Kowalska 6, Świerczek 5, Siuda 4, Heromińska 3, Szynkaruk 2, Czarnik 1, Orlich 1, Szyca 1, Zagórska 1, Grabowska.
• Vambresia-Worwo Wąbrzeźno - MKS Karczew 38:29 (23:15)
• MTS Kwidzyn - Vambresia-Worwo Wąbrzeźno 30:14 (14:6)
Bramki dla MTS: Świerczek 6, Kowalska 5, Pękala 5, Szynkaruk 4, Gędłek 3, Siuda 3, Heromińska 2, Grabowska 1, Szyca 1.