Juniorki młodsze MTS Kwidzyn grają dalej, choć łatwo nie było

Archiwum drużyny
Juniorki młodsze MTS Kwidzyn z pewnymi problemami, ale jednak przebrnęły przez 1/16 finału mistrzostw Polski. Zespół prowadzony przez Renatę Sobolewską-Heromińską i Mariusza Balawejdera w turnieju, który rozegrano w Kielcach zajął drugie miejsce.

Stawka uczestników turnieju w Kielcach była dość wyrównana, a większość spotkań niesłychanie zacięta. MTS Kwidzyn rozpoczął rywalizację od meczu ze Zgodą Ruda Śląska. Kwidzynianki niemal cały czas były w tym spotkaniu minimalnie górą, ale nie potrafiły odskoczyć rywalkom na więcej niż 2-3 gole. Ostatecznie zwyciężyły 27:25 (13:11). Bardzo podobnie wyglądał zresztą drugi mecz z gospodyniami imprezy, Koroną Handball Kielce. Tu również wynik przeważnie oscylował wokół remisu, ale górą znów były kwidzynianki, które wygrały 26:23 (13:12).

Mimo dwóch zwycięstw przed ostatnim meczem MTS Kwidzyn wciąż jednak nie był pewny awansu, bo porażka z EUCO-UKS Dziewiątką Legnica, zwłaszcza wysoka, mogła jeszcze zepchnąć nasz zespół na trzecie miejsce. W dodatku w pierwszej połowie czarny scenariusz zaczął się ziszczać, bo kwidzynianki schodziły na przerwę z wynikiem 8:13. Na szczęście po przerwie zagrały już nieco lepiej i choć ostatecznie przegrały 25:27, to przypieczętowały awans do dalszej fazy mistrzostw Polski z drugiego miejsca.

- W meczu z Legnicą dziewczyny nie zagrały na swoim normalnym poziomie i stąd ta porażka. Na pewno stać nas na lepszą grę – podsumował trener Mariusz Balawejder, zaś współpracująca z nim Renata Sobolewska-Heromińska dodała: - Ten zespół musi jeszcze dojrzeć, bo cały czas gra nierówno. Dlatego w tym sezonie równie dobrze możemy walczyć o medale, jak i odpaść na wcześniejszym etapie.

W 1/8 finału mistrzostw Polski zespół MTS czeka wyprawa do Jeleniej Góry, gdzie oprócz miejscowego KPR zmierzą się jeszcze z Vambresią Worwo Wąbrzeźno oraz Polonią Kępno. Turniej zostanie rozegrany w dniach 22-24 kwietnia.