Juniorki młodsze MTS Kwidzyn awansowały do Final Four!

Łatwo nie było, ale po zaciętych bojach, juniorki młodsze MTS Kwidzyn zapewniły sobie awans do Final Four w tej kategorii wiekowej. O medale podopieczne Mariusza Kupca powalczą za dwa tygodnie, ale organizator turnieju nie jest jeszcze znany.

Turniej w Kielcach kwidzynianki zaczęły dość niefortunnie, bo mimo tego, że przez dużą część meczu z MOSM Tychy prowadziły, w pewnym momencie nawet różnicą 5 goli, to po przerwie nagle zapomniały jak się gra w piłkę ręczną i pozwoliły sobie wydrzeć pewne niemal zwycięstwo.
- Wysokie zawodniczki próbowały wjeżdżać na pierwszą linię, niskie próbowały rzutów nad rękoma rywalek, a więc wszystko było na odwrót. To dlatego przegraliśmy - relacjonuje trener Mariusz Kupc.

Ta porażka skomplikowała sytuację naszych dziewczyn, ale w sobotę wszystkim poprawiły się humory, bo MTS gładko ograł Sambora i tym samym zrewanżował się tczewiankom za dwie porażki w lidze wojewódzkiej. Na koniec kwidzynianki musiały jednak wygrać jeszcze z niepokonanymi dotąd gospodyniami turnieju, ekipą Korony Handball Kielce.
- Dominowaliśmy od początku i znów udało się odskoczyć, nawet na 6 goli, ale w drugiej połowie znów nie ustrzegliśmy się błędów i rywalki odrobiły nieco strat, ale i tak spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem - informuje szkoleniowiec kwidzynianek.

Ostatecznie w turnieju półfinałowym MTS Kwidzyn zajął drugie miejsce, bo w małej tabeli lepszy bilans miała Korona, zaś MVP zawodów wybrana została kwidzynianka Aleksandra Kreft. Natomiast w drugim półfinale najlepszy okazał się Vistal Gdynia, a z drugiego miejsca do Final Four awansował KPR MOS Jelenia Góra/SMS Karpacz.

- Przy okazji w imieniu dziewczyn chciałbym podziękować naszemu sponsorowi, firmie Jonatan Meble, która zafundowała nam nowe stroje - dodaje trener Mariusz Kupc.