MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jeden z oddziałów prabuckiego szpitala czasowo zamknięty. Szpital Specjalistyczny w Prabutach boryka się z brakiem kadry lekarskiej

Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
Czasowe zamknięcie jednego z oddziałów prabuckiego szpitala.
Czasowe zamknięcie jednego z oddziałów prabuckiego szpitala. Karolina Staniszewska
Szpital Specjalistyczny w Prabutach od lat cieszy się dobrą opinią wśród pacjentów i to nie tylko z powiatu kwidzyńskiego. Do tej pory funkcjonująca bez większych problemów placówka, ma kłopot z kadrą lekarską. Zarząd szpitala, w porozumieniu z wojewodą oraz Pomorskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia, postanowił czasowo zamknąć jeden z oddziałów. Jednak, jak zapewnia prezes zarządu, trwają prace nad rozwiązaniem problemu.

Prabucki szpital zamknął jeden oddział

Szpital Specjalistyczny w Prabutach to prawdziwa perełka z długą historią. Zjeżdżają do niego pacjenci z całej Polski i cieszy się dobrą opinią na temat opieki medycznej. Jednak pojawiły się kłopoty. W drugiej połowie maja na stronie internetowej Szpitala Specjalistycznego w Prabutach pojawiło się oświadczenie Grażyny Stachowicz, prezesa zarządu placówki, informujące o czasowym zamknięciu jednego z oddziałów oraz tutejszej izby przyjęć.

- W imieniu Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Prabutach Sp. z o.o. zawiadamiam o czasowym zaprzestaniu działalności leczniczej w części dotyczącej komórki organizacyjnej – Oddział Chorób Wewnętrznych oraz Izba Przyjęć od dnia 23 maja 2024 roku spowodowane brakiem kadry lekarskiej oraz innym zdarzeniem w zakresie infrastruktury Szpitala niezależnym od Spółki - podano w treści oświadczenia.

Poprosiliśmy prezesa zarządu o komentarz w sprawie.

- Z powodu braku lekarzy internistów, funkcjonowanie Oddziału Chorób Wewnętrzny i Izby Przyjęć w naszym Szpitalu zostało tylko tymczasowo zawieszone. Obecnie nie ma wystarczającej liczby lekarzy, którzy mogliby zapewnić pełną obsługę dyżurową na oddziale. Mimo intensywnych działań rekrutacyjnych, nie udało się nawiązać współpracy z odpowiednią liczbą lekarzy. Z tego powodu, w trosce o bezpieczeństwo pacjentów, podjęto decyzję o zawieszeniu funkcjonowania oddziału od 1 czerwca do 30 czerwca 2024 roku - poinformowała w rozmowie z nami Grażyna Stachowicz.

Jak dodaje, decyzja, którą podjął zarząd, zapadła po konsultacji z wojewodą pomorskim oraz Pomorskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak dalej się dowiadujemy, pacjenci, którzy przebywali na Oddziale Chorób Wewnętrznych tutejszego szpitala, zostali przeniesieni na inne oddziały lub do innych placówek medycznych, natomiast pacjenci, których stan zdrowia na to pozwalał, zostali wypisani do domów.

- Zarząd Szpitala kontynuuje starania w celu znalezienia nowych lekarzy internistów, aby jak najszybciej wznowić działalność Oddziału Chorób Wewnętrznych i Izby Przyjęć. Dalsze zaangażowanie w poszukiwania odpowiedniej kadry jest priorytetem, aby zapewnić pacjentom pełną opiekę medyczną w możliwie najkrótszym czasie - wyjaśnia Grażyna Stachowicz.

Przypomnijmy, że na Oddziale Chorób Wewnętrznych prabuckiego szpitala znajdują się 24 łóżka.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto