Jantar Ustka - Rodło Zielińscy Kwidzyn 1:1 (0:0). Mała, jesienna zadyszka?

Jantar Ustka-Rodło Zielińscy Kwidzyn
Jantar Ustka-Rodło Zielińscy Kwidzyn Mariusz Surowiec/Głos Pomorza
Rodło Zielińscy Kwidzyn wciąż jest niepokonane w IV lidze, ale podopieczni Grzegorza Obiały, po raz drugi z rzędu nie potrafili rozstrzygnąć na swoją korzyść meczu z ligowym średniakiem. Tym razem w Ustce zremisowali z Jantarem 1:1 (0:0).

Pierwsza połowa spotkania trochę przypominała tę sprzed tygodnia, z Jaguarem Gdańsk. Kwidzynianie mieli optyczną przewagę, ale nie potrafili zagrozić bramce rywali, więc na boisku nie działo się wiele ciekawego. Dopiero po przerwie żółto-czarni zaatakowali śmielej i na efekty nie trzeba było długo czekać. Pierwszy poważny błąd defensywy Jantara bez żadnych skrupułów wykorzystał Mateusz Gretkowski i w 55 minucie Rodło objęło prowadzenie. Niestety kwidzynianie nie cieszyli z niego zbyt długo, bo już w 68 nadziali się na kontrę rywali. Piłkę wymienili ze sobą Lisowski i Wójcik, ten ostatni wyłożył ją Damianowi Kopcińskiemu który mocnym uderzeniem w długi róg bramki Mateusza Wiśniewskiego.. Warto odnotować, że strzelec gola pojawił się na boisku ledwie 10 minut wcześniej.

Stracony gol wyraźnie podrażnił podopiecznych Grzegorza Obiały, którzy już do końca meczu zdecydowanie przeważali, ale nie potrafili tej przewagi udokumentować golem, w czym duża zasługa ofiarnie grających gospodarzy. Dlatego spotkanie skończyło się podziałem punktów.

Mimo remisu Rodło utrzymało czteropunktową przewagę na kolejnymi zespołami w ligowej tabeli, bo zarówno GKS Kolbudy, jak i Pogoń Lębork w miniony weekend też podzieliły się punktami z swoimi rywalami. A w następnej serii spotkań kwidzynian czeka wyjątkowo łatwe zadanie, bo na własnym terenie podejmą najsłabszy zespół ligi, Zawiszę Borzytuchom. To spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, o godz. 13.

Jantar Ustka - Rodło Zielińscy Kwidzyn 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 - Mateusz Gretkowski (55), 1:1 - Damian Kopciński (68)
Jantar: Wilhelm - Boszke, Kaczmarek, Oleszczuk, Kozera (58 Kopciński), Cudzio, Granosik, Cichoński (46 Adamiuk), Szkopiński, Lisowski (85 Michalak), Wójcik.
Rodło Zielińscy: Wiśniewski - Pokwicki, Michalczyk, Szalkowski (77 Myścich), Szarpak, Szpakowski, Dreszler, Górka, Gretkowski, Simson, Reise