MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta". 31 policjantów rozpoczęło służbę w Policji na Pomorzu

OPRAC.:
Kamil Kusier
Kamil Kusier
„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta". 31 policjantów rozpoczęło służbę w Policji na Pomorzu
„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta". 31 policjantów rozpoczęło służbę w Policji na Pomorzu sierż. szt. Piotr Pawłowski, Zespół Prasowy KWP w Gdańsku
„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze, a którą przyjął dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński. Nowi policjanci, ślubując na sztandar, wstąpili w szeregi polskiej Policji. Uroczystość była także okazją do wręczenia Medali za Długoletnią Służbę, odznak „Zasłużony Policjant” oraz innych wyróżnień.

Przysięga nowych policjantów na Pomorzu. Tekst roty ślubowania powtórzyło 31 funkcjonariuszy!

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej"przysięgało 31 nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Jak przypomina Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w Policji muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmuje m.in.:

  • testy z wiedzy,
  • test sprawności fizycznej,
  • test psychologiczny,
  • wywiad,
  • oraz komisję lekarską.

Kiedy nowi policjanci rozpoczną służbę?

- Młodzi adepci w szkole Policji zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po odbyciu przeszkolenia rozpoczną służbę w wyznaczonych jednostkach terenowych województwa pomorskiego - informuje kom. Karina Kamińska.

Na ceremonii obecna była wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz, która razem z Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku wręczyła kilkunastu policjantom odznaczenia państwowe i resortowe – Medale za Długoletnią Służbę oraz odznaki „Zasłużony Policjant” - w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi i utrzymania porządku publicznego.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto