II Turniej Szachowy "Pamięci Kresowian" w Prabutach. Najlepszy okazał się Arkadiusz Dworakowski, który zdobył 8 punktów [ZDJĘCIA]

Karolina Staniszewska
Prabuckie Stowarzyszenie Kresowiaków zorganizowało II Turniej Szachowy "Pamięci Kresowian". Karolina Staniszewska
W sobotę, 27 maja, w Prabutach odbył się II Turniej Szachowy "Pamięci Kresowian". Najlepszy okazał się Arkadiusz Dworakowski, który zdobył 8 punktów. Na drugim miejscu podium uplasował się Maciej Zaręba, natomiast trzecie miejsce zajął Marek Kotański. Przypomnijmy, że turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, w tempie gry 7' + 5'' na ruch. Warto też dodać, że turniej został zgłoszony do oceny rankingowej FIDE. Sędzią głównym był Roman Sobczyński. Dodajmy, że w turnieju wzięło udział 55 zawodników, w tym 29 z rankingiem FIDE. Wydarzenie organizowało Prabuckie Stowarzyszenie Kresowiaków.