II Bieg Plebiscytowy - Dla Niepodległej: 122 zawodników na starcie, zwycięstwo Mariusza Pawłowskiego [ZDJĘCIA]

W Janowie rozegrano II Bieg Plebiscytowy - Dla Niepodległej. W tym roku 10-kilometrową trasę pokonało 122 biegaczy, a zwyciężył Mariusz Pawłowski (Kurzętnik Biega). Drugie miejsce zajął Krzysztof Białkowski (Gmina Gardeja Biega), a trzecie Kamil Górski (Trunsformacja Gniewu). Wśród pań najlepsza okazała się Marzena Raniszewska (Packman Team), a na podium stanęły jeszcze Adriana Skweres (Klub Aktywnego Pelpliniaka) i Natalia Piórkowska (Biegnę po medal).

Bieg w Janowie został zorganizowany z okazji Plebiscytu na Powiślu, Warmii i Mazurach, który odbył się w 1920 roku. W jego wyniku do Polski przyłączonych zostało kilka wsi tworzących obecne Janowo, nazywanych wtedy Małą Polską.

Start i meta biegu usytuowane były na terenie szkoły w Janowie, tuż obok historycznego budynku wzniesionego w dwudziestoleciu międzywojenny. Natomiast licząca 10,5 kilometra trasa wiedzie terenami plebiscytowymi, więc oprócz waloru krajobrazowego oferuje też walor historyczny.

Poniżej prezentujemy najlepsze "10" w klasyfikacjach pań i panów, a oprócz tego do relacji dołączyliśmy zdjęcia autorstwa Adama Kominka.