Iga Müller ponownie mistrzynią Polski w biegach na orientację. Zawodniczka UMKS Kwidzyn najlepsza wśród juniorek młodszych

Wygrywając bieg w kategorii K16 Iga Müller zdobyła swój czwarty tytuł mistrzyni Polski w biegach na orientację Fot. UMKS Kwidzyn
Iga Müller została Indywidualna Mistrzynią Polski juniorek młodszych w biegu na orientację na dystansie klasycznym. Zawodniczka UMKS Kwidzyn tym samym obroniła tytuł mistrzowski wywalczony rok wcześniej. To już czwarty tytuł mistrzyni Polski oraz 9 medal wywalczony przez kwidzyniankę.

Mistrzostwa Polski w biegach na orientację na dystansie klasycznym oraz w biegu sztafetowym odbyły się w Rudawach Janowickich, koło Jeleniej Góry. Fantastycznie zaprezentowała się w nich kwidzyńska multimedalistka Iga Müller (II LO), która zwyciężyła w kategorii juniorek młodszych (K16). Iga wygrała z drugą na mecie zawodniczką Wawelu Kraków z przewagą prawie 6 minut i zdobyła w ten sposób swój 9 medal w karierze, a także czwarty tytuł Mistrzyni Polski. Sukces jest tym większy, że kwidzynianka obroniła Mistrzostwo Polski na dystansie klasycznym wywalczone w zeszłym roku w Szczecinie i potwierdziła nieprzypadkowość złotego medalu na tym dystansie z KMP sprzed 2 tygodni.

- Sukces Igi w Mistrzostwach możemy traktować podwójnie ponieważ zawody były pierwszym etapem eliminacji do reprezentacji Polski na Mistrzostw Europy juniorów i juniorów młodszych (EYOC) jakie w dniach 20-22 sierpnia rozegrane mają zostać na Litwie. Warto zaznaczyć, że punkty eliminacyjne w tym biegu zdobyła takżę pozostała dwójka naszych kadrowiczów: Hanna Perfikowska (Społeczne LO) i Wiktor Müller (ZS nr 1), którzy w kategorii juniorek i juniorów wywalczyli odpowiednio VII i IX miejsce – informuje Tomasz Müller, trener i prezes UMKS Kwidzyn.

Cała trójka kwidzyńskich juniorów z dobrej strony zaprezentowała się również następnego dnia, kiedy to na podobnym terenie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w biegu sztafetowym. Rywalizująca w męskiej kategorii juniorów (M18) kwidzyńska sztafeta w składzie: Wiktor Müller, Hanna Perfikowska i Iga Müller zajęła bardzo wysokie IV miejsce, potwierdzając w ten sposób swoje wysokie umiejętności.

W skalistym terenie pogórza karkonoskiego świetnie zaprezentował się również Edward Pokora, startujący w rozgrywanych równolegle Mistrzostwach Polski Weteranów. Zawodnik UMKS Kwidzyn tym razem wywalczył srebrny medal w kategorii M75.

Dodajmy, że jest to kolejny sukces zawodników UMKS Kwidzyn w tym sezonie. Wcześniej kwidzynianie wywalczyli bowiem trzy medale na Mistrzostwach Polski w biegach na orientację na średnim dystansie. Złoto wywalczył wówczas Edward Pokora, srebro Zbigniew Mądrzyński, a brąz Hanna Perfikowska. Poza tym kwidzynianie zdobyli również 11 medali w Klubowych Mistrzostwach Polski.

- Teraz do sierpnia przed juniorami i weteranami chwila oddechu, ale już w ten weekend (4-6 czerwca 2021 r.) rozegrane zostaną z kolei najważniejsze w roku zawody dla najmłodszych naszych reprezentantów. W Drzonkowie i Sulechowie koło Zielonej Góry rozegrany zostanie bowiem Puchar Najmłodszych 2021, czyli nieoficjalne Mistrzostwa Polski dzieci do lat 14, w których UMKS Kwidzyn bronić będzie brązowego medalu w klasyfikacji klubowej i 8 medali indywidualnych – podkreśla T. Müller.